Ιανουαρίου 17, 2018

Μακεδονικός-Κιλκισιακός 0-0(vid)

kampaniasportsΔεν κατάφερε να σκοράρει ο Μακεδονικός απέναντι στην ομάδα του Κιλκισιακού παραχωρώντας λευκή ισοπαλία σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι καθ’ όλη την διάρκειά του, χάνοντας άλλη μία ευκαιρία να μείνει κοντά στην κορυφή του πρωταθλήματος.
Η ομάδα του Μακεδονικού ξεκίνησε καλύτερα την αναμέτρηση κερδίζοντας από την αρχή την κατοχή της μπάλας χωρίς ωστόσο να καταφέρει να δημιουργήσει κάποια καλή ευκαιρία, με τους φιλοξενούμενους να παίζουν κυρίως παθητικά καθώς οι παίχτες του Κατσαβάκη παίζουν πλέον με την πλάτη στον τοίχο με σκοπό να κυνηγήσουν τις όποιες ελπίδες παραμονής τους.
Το πρώτο ημίχρονο εξελίχθηκε χωρίς σπουδαίες φάσεις και για τις δύο ομάδες με το 0-0 να έρχεται αναπόφευκτα με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα της αναμέτρησης παρέμεινε η ίδια με τους περισσότερους παίχτες του Γιώργου Αβραμίδη να μη βρίσκονται σε καλή μέρα καθώς οι φάσεις που δημιουργούσαν σταματούσαν εύκολα από την αμυντική γραμμή του Κιλκισιακού ο οποίος προσπάθησε να απειλήσει κυρίως με αντεπιθέσεις αλλά ο Γουμάγιας ήταν εκεί, σταματώντας την όποια απειλή δημιουργήθηκε στην εστία του.
Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης η ομάδα του Μακεδονικού προσπάθησε με κάποια μακρινά σουτ και στημένα να σκοράρει όμως ο πολύς καλός στις τοποθετήσεις τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων Τολιόπουλος απέτρεψε το γκολ, με το 0-0 να παραμένει έως το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή στον αγώνα.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Αβραμίδης) : Γουμάγιας, Βόσδου (Μπουλγουρίδης), Παπατζίκος, Αντωνιάδης, Τσουκάνης, Τσιαμπάζης, Διαμαντίδης, Γαρύφαλλος , Ποκόνγκ (Πεχλιβάνης) , Στασινόπουλος (Λυκίδης), Παπαποστόλου.
 ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ (Κατσαβάκης): Κολιόπουλος, Καρασίμος, Καραμπάς, Παλάσκας, Ματεντζίδης, Ιορδανίδης, Πιπερτζής, Προβατίδης, Παπαδημητρίου, Μοσχάκης, Καθάριος.