Μαΐου 15, 2016

Αναγέννηση Χαλκηδόνας-Αστραπή Δενδροποτάμου 2-1(παράταση vid)

Τέτοια παιχνίδια κερδίζονται με πάθος,ψυχή,δύναμη,τα στοιχεία αυτά είχε μόνο η Αστραπή Δενδροποτάμου φτάνοντας μερικές φορές και σε αντικανονικά μαρκαρίσματα με την ανοχή του διαιτητή της συνάντησης Κου Παπαδόπουλου.Οι τυπικά φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν και μόλις στο 12΄ έκαναν το 0-1 με σκόρερ τον Δημητρίου.Πιο ποιοτική ομάδα η Αναγέννηση ανέλαβε πρωτοβουλία αλλά η τελική πάσα για γκολ δεν ήρθε ποτέ σωστά στους επιθετικούς.
Φτάσαμε στην λήξη του ημιχρόνου αφού είδαμε δεν είδαμε 20΄καθαρό ποδόσφαιρο.Στο δεύτερο μέρος η Αστραπή φύλαξε τα νώτα της και προσπάθησε να απειλήσει με αντεπιθέσεις χάριν στον πολύ καλό Καρώνια.Στο 81΄ο Κιούλης ισοφαρίζει για την Αναγέννηση,και στο επόμενο λεπτό πολύ καλή αντεπίθεση για την Αστραπή ο τερματοφύλακας Σφηντιώτης ανατρέπει εκτός περιοχής τον Καρώνια και αποβάλλεται.Το παιχνίδι οδηγείτε στην παράταση.
Ο τερματοφύλακας της Αστραπής έδειξε δείγματα μεγάλου γκολκίπερ και κράτησε την εστία του ανέπαφη σε τουλάχιστον 3 περιπτώσεις.Φτάνουμε στο δεύτερο μέρος της παράτασης και ο Σαγκούρης με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ στέλνει στα ουράνια όλους τους συμπαίκτες και φίλους της Αστραπής κάνοντας το τελικό 1-2 και δίνει το πρωτάθλημα στην ΑΣΤΡΑΠΗ ΔΕΝΔΡΟΠΟΤΑΜΟΥ.Η Αναγέννηση πρέπει να μαζέψει τα κομμάτια της και να συνεχίσει την προσπάθεια ανόδου.Δείτε το video του αγώνα και σπάνιες λήψεις από το DRONE του kampaniasports.
ΑΣΤΡΑΠΗ ΔΕΝΔΡΟΠΟΤΑΜΟΥ: Σεϊφεδίνογλου, Ασημάκης, Χρήστου, Τσακίρης, Παύλου, Ιωαννίδης, Κουταλίδης, Βασιλείου, Δημητρίου , Καρώνιας, Σαγκούρης.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ: Σφιντσιώτης, Τοπουζίδης, Κούσας , Παπαδημητρίου , Μίτσιος, Κιούλης, Τανταλίδης, Μανάκης, Κεσελίδης, Μανίκος, Θαμνίδης.