November 11, 2017

Υπόθεση Χαλαστρινών το ματς στην Σταυρούπολη(vid)

Η μεγάλη νίκη των Ακριτών μέσα στην Σταυρούπολη επί του Παύλου Μελά με 1-3 ήταν υπόθεση Χαλαστρινών ποδοσφαιριστών.
Μεγάλη εμφάνιση από τον Κώστα Σιαντρόπουλο που με 3 προσωπικά γκολ οδήγησε τους Ακρίτες Συκεών σ αυτή την μεγάλη νίκη.
Στο πρώτο ημίωρο το ματς ήταν κιόλας 0-2 με τα δυο πρώτα γκολ του Σιαντρόπουλου,ο οποίος σκόραρε στο 14΄και στο 30΄.
Στο 40΄ ένας άλλος Χαλαστρινός ο Δημήτρης Χατζόπουλος μείωσε για τον Παύλο Μελά σε 1-2 σκορ ημιχρόνου.
Οι γηπεδούχοι στην επανάληψη ανέβασαν στροφές πίεσαν την εστία των Ακριτών δεν κατάφεραν όμως να φτάσουν σ ένα γκολ.
Σε αντεπίθεση των Ακριτών στο 82΄ο Κώστας Σιαντρόπουλος και πάλι με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ τελειώνει το ματς πετυχαίνοντας το τρίτο προσωπικό του γκολ.
Τελικό αποτέλεσμα Παύλος Μελάς Ακρίτες Συκεών 1-3.
Παύλος Μελάς: Καστανίδης, Χατζόπουλος, Αμοιρίδης, Κολώνης,Φειδάκης, ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ  Δ., Γεροντίδης, Παντελίδης, Σαρηγιαννίδης, Σταμάτης,Τσεβρεντζής
Έπαιξαν : Τσαλουχίδης, Κουντουράς
Ακρίτες  Συκεών:Τοπαλίδης, Παπαγιαννόπουλος, Πόζογλου, Θεοδωρίδης, Σαββατιανός, Πετρίδης, Καμπεράι,Αθανασιάδης, Παπαδόπουλος, ΣΙΑΝΤΡΟΠΟΥΛΟΣ, Παπαδόπουλος Θ.
Έπαιξαν : Βούλτσιος, Τσέλα, Μεταλίδης και Μαυροματίδης