October 01, 2017

Ελευθεριακός-Αισχύλος Ωραιοκάστρου 3-0 (vid)

Παραμονή στην κορυφή για τον Ελευθεριακό ύστερα από την νίκη του με 3-0 επί του ουραγού Αισχύλου Ωραιοκάστρου.
Σ ένα παιχνίδι με πάρα πολλές τελικές φάσεις ο Ελευθεριακός πιο ουσιαστικός και παρ ότι έπαιξε το δεύτερο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο (αποβ,Βιλανάκη ) πρόσθεσε τρεις ακόμη βαθμούς στο ενεργητικό του παραμένοντας στην κορυφή του 2ου ομίλου της Α ΕΠΣΜ.
Με εκτέλεση πέναλτι στο 7΄ο Σερέτη άνοιξε το σκορ,ενώ στο 30΄ο Κωσταγιάννη έκανε το 2-0 σκορ ημιχρόνου.
Το τελικό 3-0 έγινε στο 85΄πάλι ο Κωσταγιάννης.
Ελευθεριακός : Γλαβίνας, Τούλης, Κώστας, Ακούτας,Δέλιος, Γιαννόπουλος Χ., Δελαπόρτας, Βιλανάκης Κ. (88' Παπαβραμίδης), Σερέτης(81' Σαλπιγγίδης), Βιλανάκης Α., Κωσταγιάννης

Αισχύλος Ωραιοκάστρου: Παπαγγέλου,Βαρργιάμης (28' Τουλιάς), Κούτλας (82' Δελιτζάκης), Καραμπουγιούκογλου,Σταματάκης, Ελευθεριάδης, Βοργιάς, Σεϊπιανίδης, Ταχυδρομίδης (71' Σολούγκος),Πασχαλίδης, Δημητριάδης

Αποκλειστικό χορταστικό video του kampaniasports.