ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
latest

728x90

oxonos

468x60

September 13, 2017

Οι 8 όμιλοι της Γ Εθνικής 2017-2018

kampaniasports
Η Επιτροπή Διοργανώσεων της ΕΠΟ κατάρτισε σήμερα τους ομίλους της Γ΄ Εθνικής, με την κλήρωση να γίνεται τη Δευτέρα στα γραφεία της Ομοσπονδίας (12.00) και την πρώτη σέντρα την Κυριακή 1 Οκτωβρίου.

Άμεσα η ΕΠΟ θα ανακοινώσει το πόσες ομάδες υποβιβάζονται από κάθε όμιλο.  Ως γνωστόν ο πρωταθλητής κάθε ομίλου δεν ανεβαίνει απευθείας, αλλα παίρνει μέρος σε αγώνες μπαράζ και συνολικά ανεβαίνουν στη Φούτμπολ Λιγκ οι 4 από τους 8 πρωταθλητές. Αναλυτικά:

1ος όμιλος (Έβρος, Θράκη, Ξάνθη, Δράμα, Καβάλα, Σέρρες)

ΑΕ Διδυμοτείχου
Δόξα Προσκυνητών
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
Ορφέας Ξάνθης
Άρης Αβάτου
Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
Καβάλα
Νέστος Χρυσούπολης
Αετός Ορφανού
Απόλλων Παραλιμνίου
Ελπίς Σκουτάρεως
Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής

2ος όμιλος (Μακεδονία, Χαλκιδική, Κιλκίς, Πέλλα, Ημαθία, Πιερία)

ΑΠΕ Λαγκαδά
Καμπανιακός
ΑΟ Καρδίας
Μακεδονικός
Αγροτικός Αστέρας
Άρης Παλαιοχωρίου
Κιλκισιακός
Αλμωπός Αριδαίας
Εδεσσαϊκός
ΦΑΣ Νάουσα
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
Φίλιππος Αλεξάνδρειας
ΣΦΚ Πιερικός

3ος όμιλος (Φλώρινα, Καστοριά, Κοζάνη, Ήπειρος, Θεσπρωτία, Άρτα, Πρέβεζα/Λευκάδα, Κέρκυρα, Αιτωλοακαρνανία)

Ερμής Αμυνταίου
Καστοριά
Μακεδονικός Φούφα
ΑΕΠ Καραγιαννίων
Δόξα Κρανούλας
Θεσπρωτός
Αστέρας Παραποτάμου
Σκουφάς Κομποτίου
Τηλυκράτης
Εθνικός Φιλιππιάδας
Πανελευκάδιος
ΑΕ Λευκίμμης
Νέος Αμφίλοχος

4ος όμιλος (Λάρισα, Τρίκαλα, Καρδίτσα, Θεσσαλία, Φθιώτιδα, Ευρυτανία, Φωκίδα, Βοιωτία)

Αχιλλέας Φαρσάλων
Διγενής Νεοχωρίου
ΑΟ Σελλάνων
Ολυμπιακός Βόλου
Νίκη Βόλου
Ρήγας Φεραίος
Γ.Σ. Αλμυρού
Βόλος ΝΠΣ
Οπούντιος Μαρτίνου
ΑΠΟΚ Βελούχι
Αστέρας Ιτέας
ΑΟ Θήβα
Αμβρυσσέας Διστόμου

5ος όμιλος (Κεφαλλονιά/Ιθάκη, Ζάκυνθος, Αχαΐα, Ηλεία, Μεσσηνία, Λακωνία, Αρκαδία)

Παλληξουριακός
Ζάκυνθος
Αχαϊκή
Διαγόρας Βραχνέικων
ΠΑΟ Βάρδας
Αστέρας Αμαλιάδας
Πανηλειακός
Τσικλητήρας Πύλου
Καλαμάτα
Αστέρας Βλαχιώτη
Παναρκαδικός
ΑΣ Λεωνίδιο

6ος όμιλος (Πειραιάς, Δυτ. Αττική, Κόρινθος, Δωδεκάνησα)

Ιωνικός
Εθνικός
Προοδευτική
ΑΠΟ Κερατσίνι
Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας
ΑΟ Λουτράκι
ΑΟ Ζευγολατιού
Πέλοπας Κιάτου
Ιάλυσος Ρόδου
ΑΣ Ρόδος
Διαγόρας Ρόδου

7ος όμιλος (Εύβοια, Ανατ.Αττική, Αργολίδα, Λέσβος, Κυκλάδες)

ΑΟ Χαλκίς
Ταμυναϊκός
Τριγλία Ραφήνας
Θύελλα Ραφήνας
Αήττητος Σπάτων
ΑΕ Ερμιονίδας
Παναργειακός
Ερμής Κιβερίου
Αιολικός
Διαγόρας Αγίας Παρασκευής
Πανθηραϊκός

8ος όμιλος (Αθήνα, Χανιά, Ρέθυμνο, Ηράκλειο, Λασίθι)

Άγιος Ιερόθεος
Φωστήρας
ΑΕ Κηφισιά
Ηλυσιακός
Αιγάλεω
ΑΟ Παλαιόχωρας
Ερμής Ζωνιανών
ΑΕ Μυλοποτάμου
Ατσαλένιος
Ηρόδοτος
ΟΦ Ιεράπετρας

Πόσες ομάδες θα πέσουν από κάθε όμιλο 


1ος όμιλος
12 ομάδες – υποβιβάζονται οι 5 τελευταίες
2ος όμιλος
14 ομάδες – υποβιβάζονται οι 7 τελευταίες
3ος όμιλος
13 ομάδες – υποβιβάζονται οι 6 τελευταίες
4ος όμιλος
13 ομάδες – υποβιβάζονται οι 6 τελευταίες
5ος όμιλος
12 ομάδες – υποβιβάζονται οι 5 τελευταίες
6ος όμιλος
11 ομάδες – υποβιβάζονται οι 4 τελευταίες
7ος όμιλος
11 ομάδες – υποβιβάζονται οι 4 τελευταίες
8ος όμιλος

11 ομάδες – υποβιβάζονται οι 4 τελευταίες



« PREV
NEXT »