20 Μαΐ 2017

Η ΑΕ Ευόσμου στον τελικό της Α ΕΠΣΜ(vid)

Σ ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στα πέναλτι η ΑΕ Ευόσμου πήρε τελικά την πρόκριση για τον μεγάλο τελικό στην Α κατηγορία της ΕΠΣΜ.

Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρίσκει τις δυο ομάδες στο 0-0 ενώ το δεύτερο μέρος ήταν πραγματικά συγκλονιστικό με την ΑΕ Ευόσμου να ανοίγει το σκορ με τον Λάμι στο 54΄ ύστερα από μια υποδειγματική επίθεση συνεργασίας.
Άμεση ήταν η αντίδραση των παικτών του ΑΟΚ αφού δυο λεπτά αργότερα φτάνουν στην ισοφάριση με τον Χατζημιχαήλ και το παιχνίδι παίρνει φωτιά.
Παρά την προσπάθεια των παικτών για να φτάσουν στο νικητήριο γκολ κάτι τέτοιο δεν έγινε με τον ΑΟΚ να είναι καλύτερος στον αγωνιστικό χώρο μέχρι την λήξη του αγώνα.
Οι δυο ομάδες στην παράταση.
Στο 6΄της παράτασης η ΑΕ Ευόσμου παίρνει κεφάλι στο σκορ με τον Νέδο σε μια φάση που δικαιολογημένα υπήρξαν διαμαρτυρίες για οφσάιντ του σκόρερ.
Όλα για όλα οι παίκτες του ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου και δικαιώνονται ακριβώς στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μπαρτούσι κάνουν το 2-2 και οι ομάδες οδηγούνται στην διαδικασία των πέναλτι καθώς δεν έγινε ούτε σέντρα,
Πέναλτι
ΑΕ.Ευόσμου.... Καλανίδης         0-1
ΑΟΚ .....Κωνσταντινίδης            1-1
ΑΕ. Ευόσμου Χατζηκυριακίδης  1-2
ΑΟΚ....Μπούκας                         2-2
ΑΕ.Ευόσμου ,Σιαπιασβίλη          2-3
ΑΟΚ ...Τάφα                                2-3 (απέκρουσε ο Κοκάλης)
ΑΕ,Ευόσμου.....Αλμπάνης           2-4
ΑΟΚ.... Φιγκούρι                         2-4 (απέκρουσε ο Κοκάλης)

Η ΑΕ Ευόσμου στον τελικό μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.
Η ομάδα του Ευόσμου περιμένει τον νικητή του αγώνα Αρης Καβαλαρίου-Κεραυνός Ωραιοκάστρου στο ουδέτερο γήπεδο των Διαβατών.