Πρωταθλητής ο ΠΑΟ Κουφαλίων ~ KAMPANIASPORTS.GR-Ψηφιακή εφημερίδα Δήμου Δέλτα

23 Απρ 2017

Πρωταθλητής ο ΠΑΟ Κουφαλίων

Πέρασε και από τον Αγιο Αθανάσιο ο ΠΑΟ Κουφαλίων και στέφθηκε Πρωταθλητής της κατηγορίας,
Σε παιχνίδι με λίγες καλές φάσεις
αλλά αρκετό κόσμο στις κερκίδες πιο τυχερός ο ΠΑΟ Κουφαλίων ευτύχισε να προηγηθεί στο 25΄με τον Αιβάζη.
Με παιχνίδι κέντρου με πολλές λάθος μεταβιβάσεις τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και έφτασαν στην ισοφάριση στο 51΄με τον Μιμικόπουλο.
Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες λόγο αποβολής του Φιγκούρι(2η κίτρινη).
Και εκεί που όλοι πίστεψαν ότι το παιχνίδι θα τελειώσει 1-1 (έφτανε στους φιλοξενούμενους για να πάρουν το πρωτάθλημα) στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού ο Κουμαντανίδης διαμόρφωσε το τελικό 1-2 μέσα σε πανηγυρισμούς.
ΑΟΚ :Χατζόπουλος, TAFA, Κουνουπάκης , Φιγκούρι, Σάμιος , Δέλλιος, Λαφτσίδης , Χατζημιχαήλ, Μπαρντούσι, Μπούκας, Μιμηκόπουλος .

ΠΑΟ Κουφαλίων : Κύρου, Καζανάς , Γάκης, Χαριζάνης, Λιόντας, Τσακίρης, Θωμαΐδης , Μαργαρίτης, Μαντζιούνης , Παπατζίκος, Αϊβάζης