header-ad

Ολυμπιακός Κυμίνων-Θερμαϊκός Θέρμης 2-2 (vid)

Στα Κύμινα δυο από τις καλύτερες ομάδες της Α1 επσμ διεκδίκησαν μέχρι το τελευταίο λεπτό την νίκη ο Ολυμπιακού Κυμίνων και ο Θερμαϊκός Θέρμης χωρίς τελικά να υπάρξει νικητής.

Το τελικό 2-2 αφήνει πικρή γεύση στους γηπεδούχους αφού είχαν τις περισσότερες τελικές φάσεις  και μάλιστα βρέθηκαν δυο φορές πίσω στο σκορ.
Στο 10΄οι φιλοξενούμενοι με εκτέλεση πέναλτι του Διαμαντίδη άνοιξαν το σκορ,ενώ δυο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι με τον ίδιο τρόπο ισοφάρισαν με εκτέλεση του πέναλτι από τον Τζαφάι.
Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε μ αυτό το σκορ χωρίς οι δυο αντίπαλοι να μπορούν να φτάσουν με αξιώσεις μπροστά στις δυο εστίες.
Στο δεύτερο μέρος στο 52΄από ένα φάουλ που κέρδισαν οι φιλοξενούμενη και ύστερα από γέμισμα μέσα στην περιοχή ο Τσακίρης σημειώνει με κεφαλιά γκολ εις βάρος της ομάδος του,δίνοντας το προβάδισμα για δεύτερη φορά στον Θερμαϊκό.
Στο 54΄ο Κολώνης δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα και αφήνει την ομάδα του με 10 παίκτες.
Οι γηπεδούχοι ανεβάζουν ρυθμό πιέζουν χάνουν 2-3 καλές ευκαιρίες και τελικά στο 77΄ο Αυγέρος από κοντά ύστερα από εξοχή μπαλιά του Τζαφάι γράφει το τελικό 2-2.
Στο 83΄ο Γαβανάς δέχεται δεύτερη κίτρινη και αποβάλλεται.