Μισό πρωτάθλημα για τον Απόλλων Καλαμαριάς η νίκη στην Καβάλα ~ KAMPANIASPORTS.GR

2 Απρ 2017

Μισό πρωτάθλημα για τον Απόλλων Καλαμαριάς η νίκη στην Καβάλα

Σχεδόν πρωταθλητής ο Απόλλων Καλαμαριάς μετά την εκτός έδρας νίκη στην Καβάλα και μάλιστα με ανατροπή.
Σε παιχνίδι που
τα είχε όλα(δύναμη,πάθος,νεύρα,χαμένες ευκαιρίες,διαμαρτυρίες)ο Απόλλων Καλαμαριάς με κατάθεση ψυχής πέρασε από μια δύσκολη έδρα με νίκη που σημειώθηκε στο τελευταίο λεπτό της συνάντησης 2-3.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 45΄με τον Κεφαλά ο οποίος  εκμεταλλεύτηκε ωραία σέντρα του Τουμανίδη.
Στο επόμενο λεπτό έχουμε την ισοφάριση για τον Απόλλωνα με αυτογκόλ ύστερα από λάθος του Μπαντάνη.
Νεύρα στον αγωνιστικό χώρο μετά την ισοφάριση.
Αποβολή του Καπία στο 73΄με 10 παίκτες η Καλαμαριά.
Γκολ για την Καβάλα στο 74΄με τον Λίτσκα και 2-1 μπροστά οι Αργοναύτες.
Όλα για όλα ο Απόλλων στα τελευταία λεπτά.
Πέναλτι στο 85΄για τον Απόλλωνα εκτελεί ο Πόποβιτς 2-2.
Ωραίο σουτ του Πόποβιτς στο 94΄και ανατροπή τελικό 2-3.
Το επόμενο μισό πρωτάθλημα για τον Απόλλωνα την Κυριακή εφ όσον κερδίσει την Δόξα Δράμας στην Καλαμαριά.
ΑΟΚ: Αθανασίου, Μπαντάνης, Σταματόπουλος, Τέλλος, Καλλιβωκάς, Τουμανίδης, Ζιγκερίδης (86′ Προύντζος), Κεφαλάς (90+3′ Παναγιωτόπουλος), Λίτσκας, Κυζιρίδης (83′ Πτηνόπουλος), Μελισσόπουλος.

Απόλλων Καλαμαριάς: Μένκα, Γεωργιάδης, Αμαραντίδης, Σαμαράς, Καπίας, Βεργώνης, Συμελίδης, Καλαϊτζίδης (46′ Καλογέρης), Κυβελίδης (74′ Χασομέρης), Πόποβιτς, Ν’ Λουντούλου.