11 Μαρ 2017

Ελπίδες Χαλάστρας-ΑΟ Μεσήμβριας 3-1(vid)

Χωρίς να ικανοποιήσουν οι Ελπίδες Χαλάστρας επικράτησαν του ΑΟ Μεσήμβριας με σκορ 3-1.Παρ ότι προηγήθηκαν πολύ νωρίς στο σκορ
με τον Γ.Λαγκώνα η αγωνιστική τους παρουσία δεν ήταν αυτή που μας έχουν συνηθίσει.
Οι φιλοξενούμενοι στο αμέσως επόμενο λεπτό απείλησαν αλλά είδαν την μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι του Σφηντιώτη.
Στην συνέχεια χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες από τους γηπεδούχους ώσπου στο 42΄ο Β.Καλογιάννης από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 2-0 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου,
Η έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου βρίσκει τους φιλοξενούμενους να πιέζουν τους Χαλαστρινούς και στο 49΄ο Χατζηαντωνίου μειώνει σε 2-1.
Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Γ.Κανζτούρας ύστερα από ωραία προσπάθεια του Βογιατζή.
Οι γηπεδούχο συνεχίζουν να βρίσκονται σε τροχιά ανόδου και αν επιδείξουν την απαραίτητη προσοχή έχουν μεγάλες πιθανότητες να  αλλάξουν κατηγορία.