March 18, 2017

Δια πυρός και σιδήρου η Μαλακοπή πέρασε από τα Μάλγαρα

Πλήρωσε το κακό του ημίωρο ο ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων και γνώρισε την ήττα από τον ΠΟ Μαλακοπής με 1-2.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους
να μπαίνουν δυνατά στο παιχνίδι και ελέγχουν τον ρυθμό χωρίς όμως να καταφέρουν να απειλήσουν την αντίπαλη εστία.
Κόντρα στην ροή του παιχνιδιού σε αντεπίθεση η ομάδα της Μαλακοπής ανοίγει το σκορ όταν σε σύγχυση  μέσα στην μικρή περιοχή ο Τσανακτσής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδος του.
Από εκεί και μετά οι γηπεδούχοι αποδιοργανώθηκαν και έδωσαν το δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να πάρουν τον έλεγχο του παιχνιδιού.
Αποτέλεσμα της εδαφικής υπεροχής τους να φτάσουν στο 0-2 με τον Αναστασιάδη στο 40΄της συνάντησης.
Έτσι τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.
Η έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου βρίσκει τους γηπεδούχους να κυριαρχούν σ όλο το γήπεδο.
Με πολύ τρέξιμο και επιθετική άμυνα ο ΠΑΟΚ μειώνει το σκορ στο 51΄ με τον Τσεβρεντζή.
Οι γηπεδούχοι συνεχίζουν να αναζητούν το γκολ της ισοφάρισης,δημιουργούν ευκαιρίες,ζητούν πέναλτι σε χέρι αμυντικού μέσα στην περιοχή,αλλά τελικά φτάνουμε στην λήξη με την ομάδα της Μαλακοπής να έχει πάρει ένα πολύ σημαντικό τρίποντο εκμεταλλευόμενη άριστα το πολύ καλό της διάστημα από το 15΄του πρώτου ημιχρόνου μέχρι το 45΄,στο δεύτερο κακός εμφανίστηκε με αμυντικές διαθέσεις.