Φουλ για τελικό τα Κουφάλια ~ KAMPANIASPORTS.GR-Ψηφιακή εφημερίδα Δήμου Δέλτα

Βάλτε εδώ την διαφήμισή σας

1 Φεβ 2017

Φουλ για τελικό τα Κουφάλια

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟ Κουφαλίων να παίξει στον τελικό κυπέλλου ΕΠΣΜ ύστερα από το θετικό σημερινό αποτέλεσμα 1-1 στο εκτός έδρας παιχνίδι του με ομάδα της Α1 τον Κεραυνό Αγγελοχωρίου.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟ Κουφαλίων άνοιξε το σκορ με τον Ματζιούνη στο 52΄.
Η αντίδραση των γηπεδούχων ήταν άμεση και έφεραν το σκορ στα ίσια με τον Τραχανά.
Να σημειωθεί ότι ένα λεπτό πριν το γκολ του ΠΑΟΚ οι Κουφαλιώτες είχαν δοκάρι με τον Μαργαρίτη.
Βέβαια κανείς δεν λέει ότι ο επαναληπτικός θα είναι εύκολος,απλά ο ΠΑΟ Κουφαλίων στην έδρα του πλέον θα διεκδικήσει την μια θέση του τελικού έχοντας και το εκτός έδρας γκολ.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ: Αρβανιτάκης, Μιχαηλίδης, Τραχανάς Τ. , Τραχανάς Κ. , Σαραγιώτης, Μαρινόπουλος, Αλεξόπουλος , Μπρόσκα, Γουγούσης, Ματζαρλής, Ισόπουλος.

ΠΑΟ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ: Κύρου, Καζάνας, Γάκης, Χαριζάνης, Λιόντας, Τσακίρης, Χατζηλασκαράκης , Μαργαρίτης, Ματζιούνης, Παπατζίκος, Θωμαϊδης.