Η Δόξα Δράμας στην κορυφή της Γ Εθνικής ~ KAMPANIASPORTS.GR-Ψηφιακή εφημερίδα Δήμου Δέλτα

Βάλτε εδώ την διαφήμισή σας

29 Ιαν 2017

Η Δόξα Δράμας στην κορυφή της Γ Εθνικής

Αν και δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα Δράμας πέτυχε σπουδαία νίκη εντός έδρας επί της Δόξα Προσκυνητών και είναι μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η εξέλιξη του σκορ.
16΄Σουτ του Κωστόπουλου μέσα από την μικρή περιοχή του Πέρτσα και εξ επαφής απόκρουση του Πέρτσα

0-1 !!!
20′ Ψυχρολουσία για την Δόξα, απανωτά λάθη της άμυνας της Δόξας και ο Μόσχος σουτάρει στην εστία του Σικαλιά και η μπάλα αφου βρίσκει σε κεφάλι αμυντικού καταλήγει στα δίχτυα του Σικαλιά

1-1 !!
24′ Σόλο επέλαση του Στράτου Δουκάκη που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά κάνοντας την ισοφάριση

27′ Σουτ του Βάσκου από το ύψος της περιοχής μπλοκάρει ο Σικαλιάς

1-2 !!!
Νέο σερί λαθών της αμυντικής διάταξης της Δόξας κακή συνεννόηση των κεντρικών αμυντικών της και ο Βάσκος απέναντι στον Σικαλιά σουτάρει και κάνει το 1-2

2-2 !!!
45′ Άμεση η απάντηση των παικτών της Δόξας, σέντρα από αριστερά του Μπουσινάκη και στο πρώτο δοκάρι ο Πινδώνης με κεφαλιά φέρνει αμέσως το παιχνίδια στα ίσα.
50′ Κίτρινη στον Κλη

51′ Εκτέλεση φάουλ του Δουκάκη και η μπάλα φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Πέρτσα

58΄Καλό σουτ του Δουκάκη και η μπάλα φεύγει άουτ

65′ Μπουσινάκης έξω και στην θέση του ο Παβίσεβιτς

3-2 !!!

70′ Υπέροχη ενέργεια του Στράτου Δουκάκη έξω από την περιοχή και αριστερά και η μπάλα φτάνει στον αμαρκάριστο Παβίσεβιτς που εκτελεί τον Πέρτσα

75′ Κακό σουτ του Μαρκόπουλου από δεξιά φεύγει ψηλά

76′ Καρλόπουλος αντί Δουκάκη

80′ Μόσχος αντί Κατσαρού

4-2!!!

90′ Ο Παβίσεβιτς βγαίνει απέναντι στον Πέρτσα με τον Δημητριάδη να τον πιέζει και η μπάλα φτάνει αριστερά στον Καρλόπουλο που την στέλνει στα δίχτυα για το 4-2 !!!