November 05, 2016

Αξιός Ανατολικού-Αναγέννηση Χαλκηδόνας 2-2 (vid)

Ισόπαλο 2-2 έληξε το γειτονικό ντέρμπι μεταξύ του Αξιού Ανατολικού και της Αναγέννησης Χαλκηδόνας,Οι δυο ομάδες είχαν
από ένα ημίχρονο με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στο πρώτο μέρος να προηγούνται με γκολ του Ανέστη Παναγιώτη στο 30΄ενώ λίγο  πριν αστόχησαν να πετύχουν γκολ από το σημείο του πέναλτι το οποίο εκτέλεσε άουτ ο Βράκας.
Στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου κλασικό τετ α τετ του σκόρερ δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
Ημίχρονο 1-0.
Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν από στημένη φάση,όταν ύστερα από εκτέλεση κόρνερ διεκδίκησαν την μπάλα επιτιθέμενοι και αμυντικοί με την πάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Τερζή.
Δύναμη,πάθος στην συνέχεια με την μπάλα να πάει πάνω κάτω και οι γηπεδούχοι μπαίνουν ξανά μπροστά στο σκορ με ωραίο σουτ του Τσιφλιτζή από πολύ πλάγια θέση.
Λίγο πριν από το τέλος οι φιλοξενούμενοι φτάνουν και πάλι στην ισοφάριση με τον Ρίτε.
Σύμφωνα με την εξέλιξη του παιχνιδιού το αποτέλεσμα θεωρείται δίκαιο.
Της εντυπώσεις έκλεψε για άλλη μια φορά ο νεαρός Alex Kopasi.