5 Οκτ 2016

7η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΜ

Μεγάλος κερδισμένος της 7ης αγωνιστικής ο Οδυσσέας Κορδελιού που πήρε το τρίποντο σε μια πολύ δύσκολη έδρα όπως είναι αυτή του Κεραυνού Αγγελοχωρίου.
Επανήλθε στις νίκες ο Θερμαϊκός Θέρμης κερδίζοντας
μέσα στην Μηχανιώνα τον Ποσειδώνα με σκορ 0-1,παρ ότι οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα χάνοντας μάλιστα και 2-3 αξιόλογες ευκαιρίες,οι φιλοξενούμενοι με γκολ που πέτυχαν 5 λεπτά πριν την λήξη με τον Κάλφα πήραν το σημαντικό τρίποντο που τους διατήρησε στην κορυφή.
Σπουδαία νίκη για τον Μακεδονικό και με ανατροπή στο σκορ,κάτι που μας έχει συνηθίσει με αντίπαλο την Ομόνοια Σίνδου.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με αυτογκόλ του Λυκίδη σε μια από της λίγες αντεπιθέσεις της Ομόνοιας στο 60΄.
Ο Ζαγναφέρης ισοφάρισε στο 78΄και εκεί που πίστεψαν οι Σινδιώτε ότι θα πάρουν τουλάχιστον τον βαθμό,στο 2΄των καθυστερήσεων γίνετε η πλήρης ανατροπή με γκολ του Δήμου.
Για άλλη μια αγωνιστική δεν κέρδισε ο Ολυμπιακός Κυμίνων αφού υποχρεώθηκε σε εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τον Αχιλλέα Τριανδρίας.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Κωνσταντάγκα  νωρίς μόλις στο 7΄.με τον Θεοδωρίδη να φέρνει το ματς στα ίσια στο 32' και με τον ίδιο παίκτη να κάνει την ανατροπή στο 73΄.
Τα πάνω κάτω για τους Κυμινιώτες στο 89΄με τον Κωσταντάγκα να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό γκολ και να κλέβε τον βαθμό της ισοπαλίας.
Σημαντική επιτυχία της Μαλακοπής το τρίποντο μέσα στην Αυγή με γκολ του Τάνγκου.
Μέτριο παιχνίδι στο Μεσημέρι,Νίκη και Παύλος Μελάς έμειναν στο 0-0.
Ευκολα ο Ηρακλής Αμπελοκήπων την Αστραπή Μεσαίου με σκορ 2-0 και σταθερά στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.
Φάληρο και ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων μοιράστηκαν από ένα βαθμό χάρις στο 1-1.