October 16, 2016

Καμπανιακός-Νέστος Χρυσούπολης 3-3 (πεν 4-5)vid

Σ ένα συναρπαστικό παιχνίδι στην Χαλάστρα ο Νέστος Χρυσούπολης πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου της Γ Εθνικής αποκλείοντας τον Καμπανιακό στην διαδικασία των πέναλτι.
Τυχεροί όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο της Χαλάστρας αφού είχαν την ευκαιρία να τα δουν όλα μα όλα,τυχεροί όμως και όσοι άκουσαν την απ ευθείας μετάδοσή μας και ήταν εκατοντάδες γι αυτό σας ευχαριστούμε.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Καμπανιακό να εμφανίζεται αναγεννημένος και να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού από τα πρώτα λεπτά.
Το γκολ δεν άργησε όταν ύστερα από ατομική προσπάθεια ο Υψηλός μπαίνει μέσα στην περιοχή σουτάρει και γράφει το 1-0.
Οι κόκκινοι συνεχίζουν να έχουν το πάνω χέρι και ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Στεφανίδη και πάλι ο Υψηλός με κοντινή κεφαλιά κάνει το 2-0.
Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν να αντιδράσουν και φτάνουν κοντά στο γκολ στο 44΄με τον Παναγιωτόπουλος να αποτυγχάνει να κερδίσει τον Κηπουρό που αποκρούει εντυπωσιακά.
Έτσι τελείωσε το ημίχρονο.
Δεν πέρασαν ούτε τριάντα δευτερόλεπτα από την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και ο Λάσπατζης με σουτ μέσα από την περιοχή και αφού προηγουμένως ο Κηπουρός απέκρουσε κεραυνό σουτ του ιδίου παίκτη μειώνει σε 2-1.
Το παιχνίδι ανοίγει και η μπάλα πάει πάνω κάτω,σουτ του Παναγιωτόπουλου πάνω από τα δοκάρια του Κηπουρού,
Ο Κουντουράς κλέβει στον χώρο του κέντρου η μπάλα στον Μπάλλιο περνάει όποιον βρει μπροστά του δίνει αριστερά στον Υψηλό ο οποίος σεντράρει ο Στεφανίδης με το κεφάλι στρώνει στον Χατζόπουλο και με ωραίο σουτ γίνεται το 3-1.
Σε αντεπίθεση ο Νέστος κερδίζει πέναλτι(καθαρό) το οποίο εκτελεί ο Αποστολίδης για να αποκρούσει και στην συνέχεια να μπλοκάρει την μπάλα ο Κηπουρός.
Από λάθος της άμυνας του Καμπανιακού ο Παναγιωτόπουλος από κοντά κάνει το 3-2.
Μοναδική ευκαιρία για τους γηπεδούχους όταν ο Σαπανίδης αντί να πασάρει σε δυο επιθετικούς του Καμπανιακού μέσα στην περιοχή  εντελώς αμαρκάριστοι προτίμησε να τελειώσει μόνος την φάση μ ένα αδύναμο σουτ που μπλόκαρε ο Κυφωνίδης εύκολα στο 86΄.
Και στην επόμενη επίθεση του Νέστου ο Χατζόπουλος ανατρέπει τον Μιχαλάκη  μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής καταλογίζει το πέναλτι.
Αυτή την φορά ο Βαλαβανόπουλος εκτελεστής και γράφει το 3-3 2 λεπτά πριν την λήξη.
Οι δυο ομάδες οδηγούνται στην παράταση χάνονται ευκαιρίες αλλά γκολ δεν μπαίνει και ετσι οδηγούμαστε στην ρουλέτα των πέναλτι.