Ολυμπιακός Κυμίνων-Κεραυνός Αγγελοχωρίου 2-1 (vid) ~ KAMPANIASPORTS.GR-Ψηφιακή εφημερίδα Δήμου Δέλτα

Βάλτε εδώ την διαφήμισή σας

15 Οκτ 2016

Ολυμπιακός Κυμίνων-Κεραυνός Αγγελοχωρίου 2-1 (vid)

Νίκη με ανατροπή πέτυχε σήμερα ο Ολυμπιακός Κυμίνων επί του Κεραυνού Αγγελοχωρίου με σκορ 2-1.Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους και με γκολ του Αμανατίδη μόλις στο 3΄πήραν κεφάλι στο σκορ.

Η ισοφάριση για τον Ολυμπιακό ήταν άμεση καθώς ο Σαλακίδης βρήκε τον Θεοδωρίδη μέσα στην περιοχή και ο τελευταίος πλάσαρε εύστοχα φέρνοντας το ματς στα ίσια 1-1.
Έτσι τελείωσε και το ημίχρονο με τους γηπεδούχους να έχουν την πρωτοβουλία αλλά να μην απειλούν τον Αρβανιτάκη.
Και στο δεύτερο ημίχρονο και μέχρι το 70΄ όταν ο Ολυμπιακός πέτυχε το δεύτερο γκολ δεν είδαμε καλό ποδόσφαιρο.
Στο 70΄και πάλι ο Σαλακίδης δίνει κάθετη πάσα στον Kalin Ivanof ο οποίος πλασάρει και γράφει το 2-1.
Από το σημείο αυτό και μετά οι γηπεδούχοι βρήκαν χώρους και απείλησαν με τον Θεοδωρίδη στο 76΄ όταν το πλασέ του πέρασε ελάχιστα άουτ και ένα λεπτό αργότερα φοβερό σουτ του Τζαφάι απέκρουσε εντυπωσιακά ο Αρβανιτάκης.
Τελικό 2-1.
Ολυμπιακός Κυμίνων:
Παρά της απουσίες του και χωρίς να εντυπωσιάσει πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς που τον φέρνουν ψηλά στην βαθμολογία.
Κεραυνός Αγγελοχωρίου:
Με πολλούς ποδοσφαιριστές στον χώρο του κέντρου και με προσπάθειες για αντεπίθεσις δεν μας έπεισε. Χαρακτηριστικό ότι το μοναδικό σουτ προς την εστία του Μουρμούρα έγινε στο 90΄.
Περιμέναμε καλύτερους τους φιλοξενούμενους.
ΟλυμπιακόςΚυμίνων:Μουρμούρας,Γαβανάς,Πολιανίτης,Τσακίρης,Μεσιάρης,Αυγέρος,Σαλακίδης,Σαβαίδης,Θεοδωτίσης,Τζήμας(64΄Τζαφάι),Ivanof
ΚεραυνόςΑγγελοχωρίου:Αρβανιτάκης,ΤραχανάςΚ,Μιχαηλίδης,Μαρινόπουλος,Αλεξόπουλος,Αmarilto,Παρασκευάκης,Τραχανάς Α,Γουγούσης,Αμανατίδης,Σαλούκας.