Ελπίδες Χαλάστρας-ΑΕ Αμπελοκήπων 1-0 (vid) ~ KAMPANIASPORTS.GR-Ψηφιακή εφημερίδα Δήμου Δέλτα

Βάλτε εδώ την διαφήμισή σας

9 Οκτ 2016

Ελπίδες Χαλάστρας-ΑΕ Αμπελοκήπων 1-0 (vid)

Νίκη κορυφής για της Ελπίδες Χαλάστρας επί της ΑΕ Αμπελοκήπων με σκορ 1-0.Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης
δεν είχε να μας προσφέρει κάτι ουσιαστικό καθώς οι φιλοξενούμενοι από τα πρώτα λεπτά έπαιζαν άμυνα κάτω από το κέντρο και προσπάθησαν να βγουν στην κόντρα χωρίς επιτυχία.
Οι γηπεδούχοι χωρίς καθαρό μυαλό προσπάθησαν με βαθιές σέντρες να απειλήσουν χωρίς αποτέλεσμα.
Το 0-0 ημιχρόνου ήταν απολύτως δίκαιο.Το παιχνίδι απέκτησε ενδιαφέρον μετά το 76΄ όταν ο Γ.Λαγκώνας με απ ευθείας εκτέλεση κόρνερ έδωσε προβάδισμα στις Ελπίδες.
Το επόμενο πεντάλεπτο οι γηπεδούχοι βρήκαν διαδρόμους και απείλησαν πάλι με τον Λαγκώνα ο οποίος από πλεονεκτική θέση απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα καθυστέρησε να πλασάρει και χάθηκε σπουδαία ευκαιρία για το 2-0.
Στην επόμενη φάση και πάλι με τον Λαγκώνα οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι.
Το αποτέλεσμα κρίνετε δίκαιο και οι Ελπίδες Χαλάστρας κατέκτησαν την κορυφή του 1ου ομίλου της Β κατηγορίας της ΕΠΣΜ.

φωτορεπορτάζ στην σελίδα μας στο facebook εδώ.

Δείτε αποκλειστικά της καλύτερες στιγμές και το γκολ της συνάντησης.