Ολυμπιακός Κυμίνων-Μακεδονικός 0-1 (vid) ~ KAMPANIASPORTS.GR-Ψηφιακή εφημερίδα Δήμου Δέλτα

Βάλτε εδώ την διαφήμισή σας

22 Οκτ 2016

Ολυμπιακός Κυμίνων-Μακεδονικός 0-1 (vid)

Ανώτερος ο Μακεδονικός πέρασε και από τα Κύμινα επικρατώντας επί του Ολυμπιακού Κυμίνων με 0-1.
Δεν είδαμε καλό παιχνίδι και από της δυο ομάδες,
με ενισχυμένο τον χώρο του κέντρου ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο τα λάθη ήταν αυτά που έκλεψαν την παράσταση.
Λίγες τελικές φάσεις όλα έδειχναν από νωρίς ότι όποιος θα πετύχει το γκολ θα ήταν και ο νικητής της αναμέτρησις.
0-0 τελείωσε το πρώτο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να φαίνονται πιο ομάδα στον αγωνιστικό χώρο.
Και στο δεύτερο ημίχρονο ίδια εικόνα.
Παρ ότι ο προπονητής του Ολυμπιακού πέρασε νωρίς τους Ivanof,Τζήμα και Παντελίδη ουσιαστικά δεν άλλαξε κάτι.
Και φτάνουμε στο 70΄ όταν με σκόρερ τον Ζαγναφέρη οι φιλοξενούμενοι ανοίγουν το σκορ.
Είχε ακόμη 20΄και περιμέναμε την αντίδραση των γηπεδούχων η οποία δε ήρθε ποτέ αφού ο Μακεδονικός έφτασε κοντά στο -2 αλλά χάριν του Μουρμούρα ο οποίος αντέδρασε ουσιαστικά δεν δέχθηκε και δεύτερο γκολ.
Τελικό δίκαιο αποτέλεσμα Ολυμπιακός Κυμίνων Μακεδονικός 0-1.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ Μουρμούρας, Γαβανάς, Κιομιρτσόγλου, Μεσσιάρης, Τσακίρης, Σαββαϊδης, Νικηφορίδης, Αυγέρος, Θεοδωρίδης, Σαλακίδης, Τζήμας, Σαλακίδης