ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων-Ολυμπιακός Κυμίνων 0-0 (vid) ~ KAMPANIASPORTS.GR-Ψηφιακή εφημερίδα Δήμου Δέλτα

1 Οκτ 2016

ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων-Ολυμπιακός Κυμίνων 0-0 (vid)

Το πρώτο τοπικό ντέρμπι μεταξύ του ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων και του Ολυμπιακού Κυμίνων έληξε 0-0.Οι δυο ομάδες είχαν
από ένα ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι στο πρώτο μέρος,να δημιουργούν αρκετές τελικές φάσεις και με μοιραίο παίκτη τον Kalin Ivanof ο οποίος βρέθηκε σε θέση γκολ τουλάχιστον δυο φορές δεν κατάφερε να προηγηθεί.
Το δεύτερο μέρος ανήκει στους γηπεδούχους που είχαν καλύτερη κυκλοφορία έφτασαν μπροστά στην εστία του Μουρμούρα αλλά ήταν άστοχοι.
Στα τελευταία λεπτά η κούραση επηρέασε και της δυο ομάδες που έριξαν ρυθμούς δείχνοντας ότι το ισόπαλο αποτέλεσμα τους βόλευε και τους δυο.
Η ιστορία έγραψε την πρώτη αναμέτρηση μεταξύ των τοπικών ομάδων ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων και Ολυμπιακός Κυμίνων 0-0.

Φωτογραφικό υλικό στην σελίδα μας στο facebook εδώ.