September 17, 2016

Super ΠΑΟΚ πήρε διπλό στην Τριανδρία

Μεγάλο τρίποντο αλλά και με δόση τύχης ο ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων πέρασε από την Τριανδρία επικρατώντας του Αχιλλέα με 1-2.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με της δυο ομάδες
να προσπαθούν να επιβάλλουν το παιχνίδι τους με αποτέλεσμα να δημιουργούνται ευκαιρίες μπροστά στις δυο εστίες.
Στο 32΄ο Στεργιανός εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απόκρουση του Κώστογλου και έδωσε το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ.
Ένα λεπτό πριν την λήξη του ημιχρόνου σε κλασσικό τετ α τετ ο Σάκογλου δεν μπόρεσε να νικήσει τον γκολκίπερ των γηπεδούχων.
Ημίχρονο 0-1.
Ονειρεμένο ξεκίνημα στο δεύτερο για τους φιλοξενούμενους με εκτέλεση πέναλτι ο Σαμπιασβίλι γράφει το 0-2.
Αμυντική παράταξη για τον ΠΑΟΚ στην συνέχεια ο οποίος πιέστηκε από τους γηπεδούχους αλλά και ξαφνικές αντεπιθέσεις προσπάθησε να κλειδώσει το σκορ.
Τελικά στο 70΄οι γηπεδούχοι φτάνουν στην μείωση του σκορ με τον Κωνσταντάγκα.