oxonos

September 11, 2016

Δόξα Δράμας-Καμπανιακός 3-1(vid)

Φοβήθηκε περισσότερο από όσο έπρεπε την Δόξα ο Καμπανιακός και γνώρισε την ήττα με σκορ 3-1. Η Δόξα καλύτερη στα πρώτα 20 λεπτά κατάφερε να πετύχει 2 γκολ με τον Δουμάνη. Στο 6' ο Καμπανιακός ήταν αυτός που απείλησε πρώτος όταν το δυνατό σουτ του Κουντουρά πέρασε λίγο πάνω από το δοκάρι του Σικαλιά. 10’ Ο Δουμάνης, από σέντρα του Γιόνδη, με σουτ κάνει το 1-0. 19’ Ατομική προσπάθεια του Σουάνη, πάσα στον Δουμάνη, με πλασέ κάνει το 2-0. 39’ Καλή προσπάθεια του Καμπανιακό αλλά ο Σικαλιάς αποκρούει πρώτα το σουτ του Κουντουρά από δεξιά και στην συνέχεια του Αλμπάνη από το ύψος της περιοχής. Έτσι τελείωσε το πρώτο ημίχρονο 48′ Ο Κουντουράς μπαίνει από δεξιά , σπάει δίπλα του στο Μενιγκάλι ο οποίος έξω από την περιοχή σουτάρει για να βρει η μπάλα στο χέρι του Παπαζαχαρία και ο διαιτητής Κυριαζίδης δείχνει το σημείο του πέναλτι. Το εκτελεί εύστοχα ο Κουντουράς για να μειώσει σε 2-1. 61’ Ο Καρλόπουλος εκτελεί φάουλ πάνω στη γραμμή της μεγάλης περιοχής και στέλνει την μπάλα στην ρίζα της αριστερής δοκού του Κηπουρού. Στην  συνέχεια της φάσης το σουτ του Γκαρακλίδη φεύγει άουτ. 86’ Γέμισμα από αριστερά από τον Σουάνη, ο Ιγκόρ πιάνει την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά και αιφνιδιάζει τους πάντες στέλνοντας την μπάλα στην αντίθετη γωνία των διχτύων του Κηπουρού, 3-1. Ο Καρλόπουλος ηταν ο καλύτερος παίκτης για τους γηπεδούχους,ενώ για τον Καμπανιακό κορυφαίος ο Χρήστος Προβατίδης. Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Κυριαζίδης, Καραΐσκος, Κίτσος (Έβρου). ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κ. Βασιλακάκης): Σικαλιάς, Ρεβυθόπουλος, Κουρτεσιώτης, Γκαρακλίδης, Παπαζαχαρίας, Ολίσε, Πινδώνης, Καρλόπουλος (80’ Παπαζούδης), Δουμάνης (68’ Ιγκόρ), Σουάνης, Γιόνδης (60’ Ντος Σάντος). ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Γ. Κερλίδης): Κηπουρός, Κασαπίδης, Αλμπάνης,(46’ Τρικαλινός) Σαραγιώτης, Ρακαβίνας, Χατζόπουλος, Μενιγκάλι (70’ Χατζηπαππάς), Στεφανίδης, Προβατίδης, Κουντουράς (80’ Σαπανίδης), Λεφίδης .