Δόξα Δράμας-ΑΠΕ Λαγκαδά 3-0 ~ KAMPANIASPORTS.GR-Ψηφιακή εφημερίδα Δήμου Δέλτα

Βάλτε εδώ την διαφήμισή σας

25 Σεπ 2016

Δόξα Δράμας-ΑΠΕ Λαγκαδά 3-0

Καθάρισε στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα πετυχαίνοντας 3 γκολ επί της ΑΠΕ Λαγκαδά.Η ΑΠΕΛ ήταν αυτή που απείλησε πρώτη στο 6΄με σουτ του Στεφανίδη
αλλά απέκρουσε εντυπωσιακά ο Σικαλιάς.
Από το 10λεπτό μέχρι το 20΄η Δόξα δείχνει να έχει κλειδώσει το ματς καθώς πετυχαίνει δυο γκολ με τον Πινδώνη στο 13΄και στο 20΄με κεφαλιά του Ιότι.
Με τον Ντούγκα απείλησε η ΑΠΕΛ στο 40΄και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου ο Ιγκόρ με κεφαλιά κάνει το 3-0.
Με σκορ ασφαλείας πια η Δόξα έριξε ρυθμούς στο δεύτερο μέρος,ενώ η ΑΠΕΛ κυνήγησε κάποιο γκολ αλλά δεν τα κατάφερε.
Τελικό Δοξα-ΑΠΕΛ 3-0.
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Βασιλακάκης):Σικαλιάς,Ρεβυθόπουλος, Κουρτεσιώτης, Γκαρακλίδης, Παπαζαχαρίας, Ολίσε, Πινδώνης (65΄Κεφαλάς), Καρλόπουλος, Ιότι (78΄Ντος Σάντος), Σουλάνης, Ίγκορ (83΄Γιόνδης).
ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ (Ιερόθεος Γιαμουρίδης): Ταταρίδης, Καραμπάς, Ντόσης, Κοντέων, Καραμανλής, Σαμουηλίδης (68΄Παναγιωτούδης), Ντούγκα, Καρασταύρου, Στεφανίδης, Καρασίμος (58΄Κρυστάλλης), Καρακατσάνης.