Τα ζευγάρια κυπέλλου Γ Εθνικής 2016-2017 ~ KAMPANIASPORTS.GR-Ψηφιακή εφημερίδα Δήμου Δέλτα

Βάλτε εδώ την διαφήμισή σας

Βάλτε εδώ την διαφήμισή σας

30 Σεπ 2016

Τα ζευγάρια κυπέλλου Γ Εθνικής 2016-2017


Ξεκινάει και το κύπελλο της Γ Εθνικής ,το τι προσφέρει στις ομάδες είναι να αναρωτηθούμε όλοι μας.
Αλλά θα πρέπει να το τονίσουμε,30 μετάλλια και ένα κύπελλο στον νικητή και 30 μετάλλια στον ηττημένο του τελικού.
Τόσα και τόσα εκατομμύρια σε χορηγίες και διαφημίσεις και για την Γ Εθνική ούτε ένα euro σαν δώρο. 
Αλλά τολμάει κανείς να το φωνάξει μούγκα όλοι.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική (16/10)
Καμπανιακός – Νέστος Χρυσούπολης (20)
Ορφέας Ξάνθης ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου (16)
ΑΟ Καρδίας – Αλμωκός Αριδαίας (17)
Μακεδονικός Φούφα – Λαγκαδάς (18)
Απόλλων Καλαμαριάς – Δόξα Δράμας (19)
Καβάλα: Περνάει χωρίς παιχνίδι στην επόμενη αγωνιστική
Δόξα Προσκυνητών – Εορδαϊκός (21)
Νάουσα – Απόλλων Παραλιμνίου (22)
2η αγωνιστική (13/11)
Νικητής 20- Νικητής 19 (23)
Νικητής 16- Νικητής 21 (24)
Καβάλα –  Νικητής 17 (25)
Νικητής 18- Νικητής 22 (26)
3η αγωνιστική (14/12)
Νικητής 23- Νικητής 24 (27)
Νικητής 26- Νικητής 25 (28)
Τελικός σε ουδέτερη έδρα (22/02/2017)
Νικητής 28- Νικητής 27
2ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική (16/10)
Καραϊσκάκης – Εθνικός Φιλιππιάδας (17)
ΑΕ Ιστιαίας – Ρήγας Φεραίος (18)
Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Λάρισας (19)
Νίκη Βόλου – Θεσπρωτός (20)
Αστέρας Πετριτή – Μ. Α. Ελευθεροχωρίου (21)
Τηλυκράτης – Διαγόρας Σεβαστής (22)
Αμβρακία Κωστακίων  – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας (23)
Πιερικός – Πύδνα Κίτρους (24)
2η αγωνιστική (13/11)
Νικητής 23- Νικητής 19 (25)
Νικητής 24- Νικητής 22 (26)
Νικητής 17- Νικητής 21 (27)
Νικητής 20- Νικητής 18 (28)
3η αγωνιστική (14/12)
Νικητής 25- Νικητής 27 (29)
Νικητής 26- Νικητής 28 (30)
Τελικός σε ουδέτερη έδρα (22/02/2017)
Νικητής 29- Νικητής 30
3ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική (16/10)
Χαλκίδα – Αχαϊκή (16)
Ζευγολατιό – Θήβα (17)
Τσικλητήρας Πύλου – Παναχαϊκή (18)
Παναρκαδικός – Δόξα Μεγαλόπολης (19)
Παναργειακός – Ερμιονίδα (20)
Αστέρας Αμαλιάδας – Λουτράκι (21)
ΠΑΟ Βάρδας – Αιολικός (22)
Στην επόμενη φάση χωρίς παιχνίδι: Φωστήρας
2η αγωνιστική (13/11)
Νικητής 16 – Φωστήρας (23)
Νικητής 17 – Νικητής 20 (24)
Νικητής 21 – Νικητής 19 (25)
Νικητής 18 – Νικητής 22 (26)
3η αγωνιστική (14/12)
Νικητής 24 – Νικητής 26 (27)
Νικητής 25 – Νικητής 23 (28)
4ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική (16/10)
Ρόδος – Ιάλυσος (16)
Ατσαλένιος – Ερμής Ζωνιανών (17)
ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ – Εργοτέλης (18)
Κηφισιά – Προοδευτική (19)
Ηλυσιακός – Ιωνικός (20)
Άγιος Ιερόθεος – Θύελλα Ραφήνας (21)
Τριγλία Ραφήνας – Εθνικός (22)
Πανθηραϊκός: Περνάει στην επόμενη φάση χωρίς παιχνίδι
2η αγωνιστική (13/11)
Νικητής 21 – Νικητής 22 (23)
Νικητής 18 – Νικητής 19 (24)
Πανθηραϊκός – Νικητής 16 (25)
Νικητής 20 – Νικητής 17 (26)
3η αγωνιστική (14/12)
Νικητής 23 – Νικητής 24 (27)
Νικητής 25 – Νικητής 26 (28)
 Τελικός σε ουδέτερη έδρα (22/02/2017)
Νικητής 27 – Νικητής 28