18 Σεπ 2016

Μακεδονικός-Θερμαϊκός Θέρμης 2-1

Του αρέσουν τα δύσκολα του Μακεδονικού καθώς και στο παιχνίδι με τον Θερμαϊκό Θέρμης στο πάρα πέντε πήρε την νίκη με 2-1.
Το πρώτο ημίχρονο κύλησε
με της δυο ομάδες να φτάνουν σε μέτρια επίπεδα για να φτάσουμε στο 41΄και με ωραίο σουτ ο Μεγαλοοικονόμου γράφει το 0-1.
Το δεύτερο ημίχρονο ήταν όλα τα λεφτά,ο Θερμαϊκός μπήκε πιο ορεξάτος πίεσε για να φτάσει σ ένα δεύτερο γκολ με ευκαιρίες του Φοινικόπουλου και Μεγαλοοικονόμου αλλά δεν κατάφεραν να κλειδώσουν το αποτέλεσμα.
Από το 70΄και ύστερα μπροστά στο ενδεχόμενο ήττας  οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς και φτάνουν στο 1-1 στο 76΄με τον Αντωνιάδη(διαμαρτυρίες για επιθετικό φάουλ).
Και φτάνουμε τρία λεπτά πριν την λήξη όταν ο Ζαγναφέρης μ ένα εκπληκτικό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Παλαβράκη διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.
Σημαντικό τρίποντο για τον Μακεδονικό που τώρα πλέον έχει θετικό πρόσημο +2 βαθμούς.