September 10, 2016

ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων-Μακεδονικός 1-1 (vid)

Θετικό αποτέλεσμα για την πρεμιέρα του στην Α1 κατηγορία για τον ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων που φιλοξένησε τον φιλόδοξο Μακεδονικό.
Σ ένα παιχνίδι με πολλά τρεξίματα και αρκετές φάσεις
που κράτησε το ενδιαφέρον του μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ε σκορ 1-1.
Περισσότερη κατοχή μπάλας από τους φιλοξενούμενους γρήγορες αντεπιθέσεις για τους γηπεδούχους,έτσι επέλεξαν να παίξουν οι δυο προπονητές.
Έμπνευση για τον Κο Αβραμίδη στο 40΄περνάει τον Παχάλη Στεργιανό στην θέση του Σάκογλου και 4 λεπτά αργότερα ο νεαρός επιθετικός τον δικαιώνει πετυχαίνοντας το γκολ για την ομάδα του (44΄)
1-0 ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Στην επανάληψη το ίδιο έργο με τον Μακεδονικό να πιέζει να δημιουργεί κάποιες ευκαιρίες αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
Ότι δεν κατάφερε ο Μακεδονικός το έκαναν οι γηπεδούχοι σε μια φάση που δεν φαινόταν επικίνδυνη κακός συντονισμός του γκολκίπερ του ΠΑΟΚ με τον αρχηγό του τον Πέτρο Μπαξεβάνη ο τελευταίος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδος του φέρνοντας το ματς στα ίσια 1-1.
Από έναν βαθμό οι δυο ομάδες και συνεχίζουν τον Μαραθώνιο της Α1 βέβαια με διαφορετικούς στόχους.