oxonos

September 04, 2016

Ηρακλής Αμπελοκήπων-Ολυμπιακός Κυμίνων 1-1 (vid)

Κάτω απ ένα καυτό ήλιο έγινε το παιχνίδι του Ηρακλή Αμπελοκήπων και του Ολυμπιακού Κυμίνων που βρήκε της δυο ομάδες ισόπαλες με 1-1.
Με την έναρξη του παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν τον έλεγχο του παιχνιδιού
,έφταναν πιο εύκολα μπροστά στην εστία του Νιάνιου,δημιούργησαν ευκαιρίες με τον Νικηφορίδη,Τζήμα,Ivanof,χωρίς να μπορέσουν να σκοράρουν.
Αναγκαστική αλλαγή του Kalin Ifanof λόγω τραυματισμού σε σύγκρουση με τον τερματοφύλακα Νιάνιο στο 18΄,μεταφέρθηκε στο ΑΧΕΠΑ και του τοποθετήθηκαν ράμματα στο μέτωπο.
Με τους φιλοξενούμενους να ελέγχουν το ματς,χαρακτηριστικό ότι οι γηπεδούχοι δεν απείλησαν σε κανένα σημείο φτάσαμε στην λήξη του ημιχρόνου.
Νωρίς νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο προηγήθηκε ο Ολυμπιακός όταν από εκτέλεση κόρνερ ο Γαβανάς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 49΄,
Με τον πάροδο του χρόνου και με την είσοδο του Μαυρίδη στον αγώνα οι γηπεδούχοι κέρδισαν μέτρα και άρχισαν να φτάνουν απειλητικά μπροστά στην εστία του Μουρμούρα.
Αδικαιολόγητα έχουμε μετά το 80΄ χαλαρότητα στα μαρκαρίσματα από τους κόκκινους των Κυμίνων γεγονός που αξιοποίησαν οι γηπεδούχοι και άρχισαν να πιέζουν την εστία του Μουρμούρα.
Και όταν πίστεψαν ότι πήραν το τρίποντο οι Κυμινιώτες έχουμε την ισοφάριση από τον Τσεκιρίδη στο 91΄.