header-ad

Καμπανιακός-Πύδνα Κίτρους φιλικό 0-3 (vid)

kampaniasportsΒαριά ήττα για τον Καμπανιακό στο εντός έδρας φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο την ομάδα Πύδνα Κίτρους με σκορ 0-3.
Οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο,οι φιλοξενούμενοι ευτύχισαν να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο λεπτό της συνάντησης.

Στο κόρνερ που εκτέλεσαν από δεξιά με την εκτέλεσή του ο Νίκος Κυπαρίσσης έπιασε την κεφαλιά και έκανε το 0-1(no vid)
Από εκεί και ύστερα ο Καμπανιακός είχε τον έλεγχο του αγώνα έφτασε πολύ κοντά στην ισοφάριση με τον Ζήση το σουτ του οποίου απέκρουσε ο Αλεξανδράτος.
Μεγαλύτερη κατοχή για τους γηπεδούχους μέχρι την λήξη του ημιχρόνου αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
Το δεύτερο ημίχρονο μετά και της αλλαγές του κόουτς Κερλίδη οι φιλοξενούμενοι έκαναν πάρτι και πέτυχαν άλλα δυο γκολ με τον Ιορδανίδη στο 66 λεπτό,και με τον Γιώργο Κυπαρίσση στο 75 λεπτό.
Δεν τους δόθηκε καταφανέστατο πέναλτι και είχαν δοκάρι στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.
Η ομάδα τους Κίτρους τουλάχιστον μια ταχύτητα ανώτερη του Καμπανιακού που στο δεύτερο μέρος προβλημάτισε.
Πώς ξεκίνησαν οι ομάδες.
Καμπανιακός:Κηπουρός,Lorentzo,Λεφίδης,Σαραγιώτης,Ρακαβίνας,Χατζόπουλος,Στεφανίδης,Μπάλλιος,Υψηλός,Κουντουράς,Ζήσης.
Πύδνα Κίτρους:Αλυσαντράτος,Κωτσιόπουλος,Τζημογιάνης,Κόλα,Ραπτόπουλος,Δήμας,Πετρουζέλης,Παυλίδης,Ζοάο,Μακράκης,Ν.Κυπαρίσσης.