oxonos

May 22, 2016

Αναγέννηση Χαλκηδόνας-Θερμαικός Θεσσαλονίκης 1-1 (4-2 πέν)vid

Η Αναγέννηση Χαλκηδόνας επιστρέφει,αυτός θα μπορούσε να ήταν ο τίτλος.Σ ενα παιχνίδι που παρακολούθησαν πάρα πολλοί φίλαθλοι και κράτησε το ενδιαφέρον του μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο
οι γηπεδούχοι κέρδισαν στην διαδικασία των πέναλτι με σκορ 4-2 και αφού πρώτα ο κανονικός αγώνας και η παράταση βρήκε τους δυο αντιπάλους στο 1-1.
Όσοι ποδοσφαιριστές αγωνίστηκαν σ αυτό το παιχνίδι έκαναν κατάθεση ψυχής προσπαθώντας το καλύτερο για την ομάδα τους.
Μόλις στο 1ο λεπτό φοβερή ενέργεια του Ζιάκα του Θερμαϊκού το σουτ θα τραντάξει το οριζόντιο δοκάρι του Κοσκινά.
Αμέσως μετά ευκαιρία με τον Θαμνίδη για τους γηπεδούχους ο οποίος σε άδεια εστία σούταρε ψηλά άουτ.
Η Αναγέννηση προηγήθηκε στο 82΄με κεφαλιά του Θαμνίδη(λάθος εκτίμηση του Θεοδωρόπουλου).
Ο Ζίακας έφερε το ματς στα ίσια στο 88' και οδήγησε το ματς στην παράταση.
Το σκορ δεν άλλαξε στην παράταση και οδηγηθήκαμε στην διαδικασία των πέναλτι.