Ελπίδες Χαλάστρας-Ατρόμητος Φιλαδέλφειας 4-2 (vid)

Σπάσανε καρδιές σήμερα στο γήπεδο της Χαλάστρας στο παιχνίδι των Ελπίδων Χαλάστρας με τον Ατρόμητο Φιλαδέλφειας.
Το παιχνίδι είχε εξέχουσα σημασία και για της δυο ομάδες
καθώς διεκδικούν την παραμονή στην κατηγορία.
Ψυχρολουσία για τους γηπεδούχους μόλις στο 14΄ο Δίμτσης ανατρέπει τον Αμανατίδη και ο διαιτητής σημειώνει το πέναλτι.
Ο αρχηγός του Ατρόμητου Γλακάκης ευστοχεί και γράφει το 0-1.
Μακριά από τον καλό τους εαυτό οι γηπεδούχοι σ αυτό το πρώτο ημίχρονο,ενώ οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να κάνουν και το 0-2.
Τελικό ημιχρόνου 0-1.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινά με αλλαγή για της Ελπίδες ο Παπατράγκας στην θέση του Μουλασιώτη.
Σαφώς βελτιωμένη εικόνα για της Ελπίδες στο δεύτερο μέρος έφτασαν στην ισοφάριση στο 64΄με τον Ρετζέπη.
Πριν το καταλάβουν βρέθηκαν και πάλι πίσω στο σκορ αφού με την σέντρα ο Γλακάκης βρέθηκε αφύλακτος μέσα στην περιοχή και κάνει το 1-2 στο 65.
Μπροστά στο φάσμα της ήττας ο προπονητής των Ελπίδων περνάει σε θέση σέντερ φορ τον έμπειρο Δίμτση.
Οι Ελπίδες πιέζουν για την ισοφάριση αλλά σταματούν στα δοκάρια(3).
Τα τελευταία 5΄ είναι όλο το ζουμί του αγώνα  και τυχεροί όσοι παραβρέθηκαν στο γήπεδο.
Στο 88΄ο Λαγώνας κάνει το 2-2
Στο 89΄ο Δαλαμπάκης κάνει την ανατροπή 3-2 για να κλείσει το σκορ στο 93΄και πάλι ο Λαγκώνας κάνοντας το τελικό 4-2.
Μεγάλη βαθμολογική ανάσα για της Ελπίδες,αλλά χρειάζεται προσοχή μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος.
Καλή ομάδα ο Ατρόμητος μας έκανε έκπληξη πως βρίσκονται στην τελευταία θέση.