April 24, 2016

Απόλλων Καλαμαριάς-Κοζάνη 2-1(vid)

Όλα τα βλέμματα των φίλων της Γ Εθνικής ήταν στραμμένα στο γήπεδο της Καλαμαριάς στο παιχνίδι του Απόλλωνα με την Κοζάνη.
Στην ουσία οι γηπεδούχοι αναζητούσαν μόνο ένα βαθμό για να κλειδώσουν την παραμονή τους στην κατηγορία. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι ήθελαν οπωσδήποτε την νίκη για να έχουν ελπίδες παραμονής Το παιχνίδι ξεκίνησε με της δυο ομάδες να είναι επιφυλακτικές και να προσέχουν περισσότερο της άμυνες τους. Περισσότερο πάθος από τους φιλοξενούμενους χωρίς να καταφέρουν να απειλήσουν την εστία του Κωνσταντίνου. Μεγάλη ευκαιρία στο 37΄με κεφαλιά του Ευσταθίου για την Καλαμαριά ν ανοίξει το σκορ. Αποτέλεσμα ημιχρόνου 0-0. Ότι δεν πρόσφερε το πρώτο ημίχρονο μας έδωσε ο δεύτερο με την Καλαμαριά να πετυχαίνει γκολ με τον Ευσταθίου στο 62΄ και την Κοζάνη να απαντά άμεσα με τον Καπετάνο 3΄αργότερα. Όλοι πλέον είχαν πιστέψει ότι το 1-1 θα είναι το τελικό αποτέλεσμα και φτάνουμε στο 91΄ ο Ευσταθίου γράφει το τελικό 2-1 και στέλνει την ομάδα της Κοζάνης στο τοπικό πρωτάθλημα. Απόλλων Καλαμαριάς Κωνσταντίνου, Μπουλγουρίδης, Γεωργίου, Νταμαρλής, Μωυσίδης, Γιαξής, Παπαδόπουλος , Τσουκάνης, Κανούλας , Μωυσιάδης , Ευσταθίου Κοζάνη Τζόρτζεβιτς, Δινοβίτσης , Τραυλός, Τραχιάς, Ηλίας, Τσικόπουλος, Τσαγκαλίδης , Δούμας, Βουτσιώτης (62′ Καπετάνος), Χαματάϊ