oxonos

April 17, 2016

Καβάλα-Καμπανιακός 2-0 (vid)

Με τέτοιείς να έχεις απαιτήσεις για θετικό αποτέλεσμα.Ο λόγος για τον Καμπανιακό που για άλλη μια φορά προβλημες εμφανίσεις δεν μποράτισε με την εμφάνισή του σ ένα τόσο σημαντικό παιχνίδι όπως αυτό μέσα στην Καβάλα Η ομάδα της Καβάλας χωρίς να εντυπωσιάσει πήρε την νίκη με σκορ 2-0. Τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού ήταν αμφίρροπα με της δυο ομάδες να προσπαθούν να επιβάλουν τον ρυθμό τους. Στο 12΄η Καβάλα απείλησε την εστία του Κηπουρού με τον Λίτσκα όταν από θέση τετ α τετ δεν μπόρεσε ν ανοίξει το σκορ. Δυο ευκαιρίες με τον Πάλλα στην συνέχεια για τους φιλοξενούμενους,στην πρώτη το σουτ από καλή θέση ψηλά άουτ και στην δεύτερη από θέση τετ α τετ έκανε την παραπάνω κίνηση και έδιωξαν οι αμυντικοί. Δύσκολη απόκρουση του Κηπουρού σε σουτ του Παπά. Φτάνουμε στο 42΄ όταν οι αμυντικοί του Καμπανιακού μαρκάρουν με τα μάτια και ο Λιτσκας πετυχαίνει το 1-0. Σουτ του Σαπανίδη η μπάλα άουτ. Τέλος ημιχρόνου, Στο δεύτερο ημίχρονο περιμέναμε την αντίδραση του Καμπανιακού που όμως δεν ήρθε ποτέ. Όσο κι αν έγινε προσπάθεια από την τεχνική ηγεσία με αλλαγές(δεν βοήθησαν καθόλου) η εικόνα των κόκκινων ήταν αποκαρδιωτική.
Με σωστές αντιδράσεις ο Κηπουρός κράτησε το σκορ μέχρι το 70΄ όπου έγινε το 2-0 με τον Μπρατσιάνη. Δίκαια η νίκη για τους γηπεδούχους σε περιπέτειες ο Καμπανιακός καθώς θα πρέπει να αναζητήσει βαθμούς εκτός έδρας αν θέλει να παραμείνει στην κατηγορία. Το αναλυτικό video που ακολουθεί θα σας δώσει την εικόνα του παιχνιδιού.