Καβάλα-Καμπανιακός 2-0 (vid)

kampaniasports.gr
Με τέτοιες εμφανίσεις δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις για θετικό αποτέλεσμα.Ο λόγος για τον Καμπανιακό που για άλλη μια φορά προβλημάτισε με την εμφάνισή του σ ένα τόσο σημαντικό παιχνίδι όπως αυτό μέσα στην Καβάλα.
Η ομάδα της Καβάλας χωρίς να εντυπωσιάσει πήρε την νίκη με σκορ 2-0.
Τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού ήταν αμφίρροπα με της δυο ομάδες να προσπαθούν να επιβάλουν τον ρυθμό τους.
Στο 12΄η Καβάλα απείλησε την εστία του Κηπουρού με τον Λίτσκα όταν από θέση τετ α τετ δεν μπόρεσε ν ανοίξει το σκορ.
Στο επόμενο λεπτό ο Μπάλλιος καθυστερεί και χάνει την ευκαιρία για τον Καμπανιακό.
Δυο ευκαιρίες με τον Πάλλα στην συνέχεια για τους φιλοξενούμενους,στην πρώτη το σουτ από καλή θέση ψηλά άουτ και στην δεύτερη από θέση τετ α τετ έκανε την παραπάνω κίνηση και έδιωξαν οι αμυντικοί.
Δύσκολη απόκρουση του Κηπουρού σε σουτ του Παπά.
Φτάνουμε στο 42΄ όταν οι αμυντικοί του Καμπανιακού μαρκάρουν με τα μάτια και ο Λιτσκας πετυχαίνει το 1-0.
Σουτ του Σαπανίδη η μπάλα άουτ.
Τέλος ημιχρόνου,
Στο δεύτερο ημίχρονο περιμέναμε την αντίδραση του Καμπανιακού που όμως δεν ήρθε ποτέ.
Όσο κι αν έγινε προσπάθεια από την τεχνική ηγεσία με αλλαγές(δεν βοήθησαν καθόλου) η εικόνα των κόκκινων ήταν αποκαρδιωτική.
Με σωστές αντιδράσεις ο Κηπουρός κράτησε το σκορ μέχρι το 70΄ όπου έγινε το 2-0 με τον Μπρατσιάνη.
Δίκαια η νίκη για τους γηπεδούχους σε περιπέτειες ο Καμπανιακός καθώς θα πρέπει να αναζητήσει βαθμούς εκτός έδρας αν θέλει να παραμείνει στην κατηγορία.
Το αναλυτικό video που ακολουθεί θα σας δώσει την εικόνα του παιχνιδιού.