header-ad

Ολυμπιακός Κυμίνων-Οδυσσέας Κορδελιού 2-1 (vid)

Με ανατροπή στο σκορ ο Ολυμπιακός Κυμίνων πήρε μια πολύ δύσκολη νίκη αφού επικράτησε του Οδυσσέα Κορδελιού με 2-1.
Το ξεκίνημα του παιχνιδιού θέλει τους γηπεδούχους
να προσπαθούν να αιφνιδιάσουν τους φιλοξενούμενους και δημιουργούν την πρώτη καλή ευκαιρία στο ματς.
Μετά το πρώτο 10λεπτο όμως οι του Οδυσσέα αναλαμβάνουν την πρωτοβουλία και αφού πρώτα έγιναν 2 φορές απειλητικοί  μπροστά στην εστία του Μουρμούρα άνοιξαν το σκορ με τον Γιαννιώτη.
Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να πετύχουν και δεύτερο τέρμα έως την λήξη του ημιχρόνου.
Βαθμολογία εικόνας πρώτου ημιχρόνου.
Ολυμπιακός Κυμίνων   6
Οδυσσέας Κορδελιού   7.
Με τον αέρα υπέρ τον γηπεδούχων άρχισε το δεύτερο ημίχρονο που τα είχε όλα.
Γκολ με έντονες διαμαρτυρίες,αποβολές παικτών,αποβολές προπονητών,και παραγόντων.
Ο Θεοδωρίδης ήταν ο σκόρερ και τον δυο τερμάτων του Ολυμπιακού.
Το πρώτο με πλασέ και το δεύτερο αφού διεκδίκησε την μπάλα από τον τερματοφύλακα(όλοι είδαν καταφανέτατο φάουλ εκτός τον διαιτητή) πλάσαρε στην άδεια εστία διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.
Σ αυτό το λεπτό έχουμε την αποβολή του Κου Νικολαίδη και του βοηθού του για έντονες διαμαρτυρίες για την εγκυρότητα του γκολ των Κυμίνων(video)
Στο 58΄γίνονται αψιμαχίες εκτός αγωνιστικού χώρου από θερμοκέφαλους ο Αγγελίδης των γηπεδούχων και ο Καρράς των φιλοξενούμενων βγαίνουν εκτός γηπέδου χωρίς να εμπλακούν όμως στις αψιμαχίες και δέχονται χωρίς διαμαρτυρία κόκκινη κάρτα.
Στο επόμενο λεπτό κόκκινη κάρτα στον Ακη Μεσιάρη των γηπεδούχων(δεύτερη κίτρινη).
Από εκείνο το σημείο και παίζοντας με 9 οι γηπεδούχοι έδωσαν χώρο  στον Οδυσσέα και με διπλή ζώνη άμυνας κράτησαν την εστία τους ανέπαφη αφού ο Μουρμούρας στο 88΄ έκανε την απόκρουση του αγώνα.