oxonos

March 06, 2016

Δύσκολα αλλά δίκαια πήρε το τρίποντο ο Καμπανιακός(vid)

Σ ένα παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων μέχρι το τελευταίο λεπτό ο Καμπανιακός πήρε σπουδαία νίκη κερδίζοντας με 1-0 τον Απόλλων Κρύας Βρύσης.
Οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο γκολ μόλις στο 2 λεπτό όταν ο Σταυρόπουλος από ευνοϊκή θέση δεν κατάφερε να πλασάρει εύστοχα τον Παπαδόπουλο.
Από ενέργεια του Μπάλλιου και σουτ του τελευταίου η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Παπαδόπουλου.
Χωρίς ουσιαστική τελική οι φιλοξενούμενοι σ αυτό το πρώτο ημίχρονο.
Τραυματίας αποχωρεί ο Σαπανίδης και στην θέση του για την πρώτη του συμμετοχή ο Χρήστος Προβατίδης στο 40΄.
Ημίχρονο 0-0 .
Με τον αέρα υπέρ του ο Καμπανιακός στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου.
ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ με τον Χατζόπουλο στο 63΄για τους γηπεδούχους 1-0.
Το παιχνίδι ανοίγει,γίνεται πιο γρήγορο με της δυο ομάδες να βγαίνουν σε αντεπιθέσεις.
Δεύτερο δοκάρι για τον Καμπανιακό σε σουτ του Πάλλα και στην συνέχεια το πλασέ του Χρήστου μόλις άουτ.
Ευκαιρία σε πλασέ του Προβατίδη μόλις άουτ.
Τέλος του παιχνιδιού σημαντικό τρίποντο για την μετέπειτα πορεία για τον Καμπανιακό.