oxonos

November 04, 2015

Καμπανιακός-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 3-0 (vid)

Εκρηκτικά ξεκίνησε το παιχνίδι ο Καμπανιακός και κατάφερε μέσα σε 15λεπτά να καθαρίσει το ματς με αντίπαλο την ομάδα του Κοκκινοχώματος.
Στην πρώτη καλά οργανωμένη επίθεσή του ο Καμπανιακός ανοίγει το σκορ με κοντινό πλασέ του Χρήστου στο 5΄.
Οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούν να αντιδράσουν στο πρέσινγκ των γηπεδούχων και στο 14΄μετά από πολύ καλή κυκλοφορία ο Τρικαλινός σεντράρει και ο Μπάλλιος με ωραία κεφαλιά γράφει το 2-0.
Μετά την επιτυχία του δεύτερου γκολ των γηπεδούχων συνέβη το παράδοξο.
Λες και κάποιος τράβηξε την μπρίζα από τους κόκκινους της Χαλάστρας.
Το Βυζάντιο κυριαρχεί στον χώρο του κέντρου φτάνει απειλητικά στην εστία του Κηπουρού,ο οποίος αντέδρασε καλά σε 2 περιπτώσεις και κράτησε την εστία του ανέπαφη.
Με τους φιλοξενούμενους να ελέγχουν το παιχνίδι χωρίς όμως να φτάσουν σε κάποιο γκολ ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.
Σ αυτό το σημείο να τονίσουμε της βασικές απουσίες στην ομάδα του Καμπανιακού.
Ραγκαβίνας και Κουντουράς (τραυματισμούς)Αλμπάνης,Μαυρίδης,Πάλλας,
Και ένα ευχάριστο,η πρώτη συμμετοχή του Δημήτρη Τρικαλινού αφού ξεπέρασε πλήρως τον τραυματισμό.
Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είδαμε καλό ποδόσφαιρο,πολλά λάθη άσκοπες καθυστερήσεις,πλην ελαχίστων εξαιρέσεων όπως ένα επικίνδυνο σουτ για το Βυζάντιο που απέκρουσε ο Κηπουρός.
Στο 89΄ο Φουρτζίου από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 3-0.