header-ad

Ιωνικός-Ομόνοια Σίνδου 0-2 (vid)

Πήρε το ντέρμπι του Δήμου Δέλτα παίζοντας δυνατά και έξυπνα.Στο χωράφι της Ιωνίας ωχ ωχ συγνώμη στο γήπεδο της Ιωνίας από την αρχή φαινόταν ότι όποια ομάδα παίξει πιο έξυπνα και δυνατά θα ήταν και αυτή που θα κέρδιζε.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ καλά και στα πρώτα είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού φτάνοντας με αξιώσεις στην εστία του Νιάνιου,Μάλιστα θα μπορούσαν να έχουν κερδίσει και πέναλτι σε χέρι εντός περιοχής του Ε.Παναγιώτη.
Στην πρώτη επίθεση που επιχείρησε η Ομόνοια πέτυχε και γκολ με τον Ταταρίδη.
Μ ένα σουτ από καλή θέση του Αραμπατζούδη που πέρασε άουτ τελείωσε το πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή αλλά τους φιλοξενούμενους το γκολ.
Κλασσικό τετ α τετ του Καστανιώτη στα πρώτα δευτερόλεπτα του δευτέρου ημιχρόνου απέκρουσε ο Κορωνάς.
Βελτιωμένη στο δεύτερο η Ομόνοια δεν έδωσε περιθώρια στους γηπεδούχους να απειλήσουν την εστία τους και μ ένα μακρινό σουτ του Αραμπατζούδη (πολύ ωραίο) σφραγίζει την νίκη με 0-2.
Ιωνικός:Κορωνάς,Σουλειμάνογλου,Γαιτανίδης,Μπαλομπάς,Τσιρώνας,Αντωνιάδης,Κουτούσης Αγγελής,Μανελίδης,Ελληνίδης,Κουσιώρας.
 Ομόνοια Σίνδου;Νιάνιος,Τσιάλμας,Αμπατζής,Ε.Παναγιώτη,Κασιτερίδης,Α.Παναγιώτη,Τυροβούζης,Κόζαρι,Ταταρίδης,Καστανιώτης,Αραμπατζούδης.