oxonos

November 29, 2015

Αρης-Καμπανιακός 2-1

Παιχνίδι υψηλών προδιαγραφών για τα δεδομένα της κατηγορίας παρακολουθήσαμε σήμερα στο Κλεάνθης Βικελίδης μεταξύ του Αρη και του Καμπανιακού.Αμυντική τακτική και γρήγορες
αντεπιθέσεις διάλεξε σαν τακτική ο προπονητής του Καμπανιακού Κος Γιαμουρίδης και ιδικά στο πρώτο ημίχρονο του βγήκε και με το παραπάνω.
Ο Καμπανιακός αιφνιδίασε τους γηπεδούχους και με απ ευθείας εκτέλεση κόρνερ ο Κουντουράς έκανε στο 12λεπτο το 0-1.
Ακολουθεί ένα δεκάλεπτο όπου οι κόκκινοι της Χαλάστρας βγαίνουν απειλητικά 3 φορές,μάλιστα στο 22΄ο Καμπανιακός έκανε αντεπίθεση με πέντε παίκτες έναντι 3 του Αρη.
Στο 29΄ο Πασιαλής φεύγει μόνος από το κέντρο και ανακόπτεται πριν το τελικό σουτ.
Καλή προσπάθεια του Πάλλα στο 34΄δεν κατάφερε να πλασάρει τον Σιδεράκη.
Ο Αρης ισοφαρίζει στο 44΄με κοντινό πλασέ του Καπνίδη ύστερα από απόκρουση του Κηπουρού.
1-1 τελείωσε το ημίχρονο.
Οι γηπεδούχοι μπαίνουν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο κερδίζουν κατά κράτος τον χώρο του κέντρου και δημιουργούν επικίνδυνες καταστάσεις στην εστία του Κηπουρού.
Φουλ επίθεση από τους γηπεδούχους ,προσοχή στην άμυνα από τους φιλοξενούμενους,με τον Αρη να πλευροκοπεί  πότε από δεξιά και πότε από αριστερά χωρίς όμως να μπορούν να φτάσουν στο γκολ.
Φτάνουμε 7 λεπτά πριν την λήξη του παιχνιδιού και ο Τάττος με κοντινή κεφαλιά σημειώνει το γκολ της νίκης.
Στο 90 έχουμε το καθαρότατο γκολ του Ανδριόπουλου που ακυρώνει ο επόπτης σαν οφσάιντ.