ΠΑΟ Κουφαλίων-Ολυμπιακός Κυμίνων 0-3 (vid)

Μόνο ντέρμπι δεν έγινε στα Κουφάλια αφού ο  Ολυμπιακός ήταν ανώτερος σε όλα τα σημεία.
Με το ξεκίνημα του παιχνιδιού οι δυο ομάδες προσπάθησαν να κερδίσουν τον χώρου του κέντρου
χωρίς καμιά να τα καταφέρει αφού κυριαρχούσαν τα λάθη των ποδοσφαιριστών.
Μετά το 15λεπτο οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να βρίσκουν τα πατήματά τους και μάλιστα έφτασαν σε ένα πολύ ωραίο γκολ με κεφαλιά του Θεοδωρίδη.
Το 0-2 έγινε λίγα λεπτά αργότερα όταν ο Τζήμας πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Άλλη μια σπουδαία ευκαιρία είχε ο Ολυμπιακός με τον Σοιλεμεζίδη οταν από δεξιά μπήκε ολομόναχος στην περιοχή πλάσαρε αλλά απέκρουσε ωραία ο τερματοφύλακας των Κουφαλίων,
Τελευταία φάση του ημιχρόνου ,από εκτέλεση κόρνερ οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο γκολ αλλά η μπάλα έφυγε ξυστά άουτ.
Τέλος ημιχρόνου 0-2.
Δυναμικό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους στην επανάληψη χάνοντας δυο καλές ευκαιρίες να ξαναμπούν στο παιχνίδι αλλά τα σουτ που επιχείρησαν έφυγαν άουτ.
Μετά το 15λεπτο του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι ελέγχουν απόλυτα το παιχνίδι,χάνουν αυτά που δεν χάνονται με Θεοδωρίδη και Σοιλεμεζίδη και φτάνουν στο 0-3 με σουτ του Θεοδωρίδη 15 λεπτά πριν την λήξη.
Απολύτως δίκαιη η επικράτηση των κόκκινων,πολλές αδυναμίες για την ομάδα του Αριστάδη.

Δείτε της καλύτερες στιγμές και όλα τα γκολ από την κάμερα του kampaniasports.