header-ad

Απόλλων Κρύας Βρύσης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-3

Μέσα σε 7 λεπτά καθάρισε το παιχνίδι ο Εθνικός στην Κρύα Βρύση σ ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι.
Στο 16΄ο Ερκάν με κοντινή προβολή έκανε το 0-1
και πριν προλάβουν να συνέλθουν οι γηπεδούχοι ο Τσέκος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σκαπέρδα γράφοντας το 0-2.
Έτσι τελείωσε και το ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να έχουν τον αέρα των 2 τερμάτων.
Ο κόουτς Παπανώτας ρισκάρει στην επανάληψη η ομάδα του γίνεται πιο επιθετικοί και καταφέρνει να μειώσει το σκορ στο 69΄με τον Ιβιτς.
Καθαρά αμυντική γραμμή για τους φιλοξενούμενους,φουλ επίθεση για τους γηπεδούχους χωρίς αποτέλεσμα.
Μάλιστα στο 2΄των καθυστερήσεων ο Κριεζής έκανε το 1-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Απόλλων Κρύας Βρύσης : Σκαπέρδας, Παπαδόπουλος Γ., Παπαδόπουλος Σ., Μπρέγκου, Βοτάρης, Μισαηλιδης Π., Σιδηρόπουλος , Πετρίδης, Ίβιτς, Νήρλας, Καρυπίδης.
Εθνικός Αλεξανδρούπολης : Συριτούδης, Θάνος, Τσαμουρλίδης, Παρασκευάς, Μπαρμπαγιάννης, Τζορμπατζίδης, Πελτέκης, Τορομανίδης, Ερκάν , Τσέκος (80′ Αμπραχάμι), Γωνιάδης .