September 06, 2015

Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου-ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου 1-2 (κύπελλο επσμ)

Σ ένα παιχνίδι επεισοδιακό με πολλά νεύρα,χαμένες ευκαιρίες,κόκκινες κάρτες κάτω από αντίξοες συνθήκες καθώς η θερμοκρασία την ώρα του αγώνα ήταν 37 βαθμοί ο ΑΟΚ πήρε την πρόκριση με ανατροπή του σκορ στα τελευταία 5 λεπτά.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να έχουν καλύτερη κυκλοφορία και να φτάνουν κοντά στο γκολ μόλις στο 5΄αλλά από κοντά ο Δαρατζής απέτυχε να πλασάρει σωστά.
Μεγάλη ευκαιρία και για τον ΑΟΚ όταν ο Ματζιούνης επιχείρησε γυριστό σουτ για να μπλοκάρει ο Σίσκος.
Έξυπνο πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή με τον Γιώτα και 1-0 για τους γηπεδούχους.
Παρά την υψηλή θερμοκρασία (2 φορές διακοπή για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές) η μπάλα πήγαινε πάνω κάτω μέχρι την λήξη του ημιχρόνου χωρίς να σημειωθεί άλλο γκολ.
Στο δεύτερο ημίχρονο η υπεροχή ήταν με το μέρος των φιλοξενούμενων  καθώς οι γηπεδούχοι φρόντιζαν περισσότερα την άμυνά τους.
Στο 84΄ο Σπυριδόπουλος περνάει σαν αλλαγή και στην πρώτη του επαφή με την μπάλα ισοφαρίζει σε 1-1.
Στο 89΄γίνεται η φάση που έκρινε το παιχνίδι,ο διαιτητής διακόπτει το παιχνίδι καθώς ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων ήταν πεσμένος στο χορτάρι.
Με το ξεκίνημα του παιχνιδιού ο Μπούκας βρίσκει μέσα στην μεγάλη περιοχή τον Χατζημιχαήλ ο οποίος προλαβαίνει την έξοδο του Σίσκου και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-2.
Έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων ότι οι φιλοξενούμενοι δεν τήρησαν το fair play και το ματς ανάβει.
Ακολουθούν 2 αποβολές μία για κάθε ομάδα,επεμβαίνουν οι ψυχραιμότεροι και το παιχνίδι τελειώνει με πρόκριση για τους φιλοξενούμενους.
Αν και κατά πόσο τήρησαν το fair play οι φιλοξενούμενοι θα το δούμε σε αυριανή μας ανάρτηση.