oxonos

September 13, 2015

ΜΑΣ Αγχιάλου-Ατρόμητος Φιλαδέλφειας 2-1 (κύπελλο vid)

Ματσάρα με όλη την σημασία της λέξεις στο ουδέτερο γήπεδο του Αγίου Αθανασίου στον αγώνα κυπέλλου μεταξύ του ΜΑΣ Αγχιάλου και του Ατρόμητου Ν Φιλαδέλφειας.
Ο ενθουσιασμός και το ταλέντο νίκησε την εμπειρία,αυτός ίσως θα ήταν ο καλύτερος τίτλος.
Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πιο δυνατά δημιούργησαν προϋποθέσεις για γκολ με καλές ευκαιρίες.
Από το 35 οι του Ατρομήτου μένουν με 10 παίκτες (δεύτερη κίτρινη).
Οι γηπεδούχοι αρχίζουν να πιέζουν χωρίς να φτάνουν με αξιώσεις στην αντίπαλη εστία.Το ημίχρονο τελειώνει με 0-0.
Στο δεύτερο οι γηπεδούχοι έχουν την κατοχή αλλά υστερούν στην τελική πάσα.
Με αντεπιθέσεις οι φιλοξενούμενοι δημιουργούν καλές φάσεις πετυχαίνουν γκολ και θα μπορούσαν να πετύχουν κι άλλο  γκολ αλλά ο νεαρός τερματοφύλακας του ΜΑΣ κάνει εξαιρετικές επεμβάσεις.
Όσο η ώρα περνά οι γηπεδούχοι πιέζουν για το γκολ της ισοφάρισης και τα καταφέρνουν στο 2 λεπτό των καθυστερήσεων και ο αγώνας οδηγείτε στην παράταση.
Οι δυνάμεις εγκαταλείπουν την ομάδα του Ατρόμητου ,η πίεση των γηπεδούχων ασφυκτική και φτάνουμε στο 119΄ που πετυχαίνουν το γκολ της νίκης και της πρόκρισης.
Απελπιστική η τριάδα των διαιτητών εκνεύρισε ποδοσφαιριστές και φιλάθλους.