September 12, 2015

Καμπανιακός-Αιγινιακός 0-1 (φιλικό video)

Σε ένα παιχνίδι με λιγοστές φάσεις ο Αιγινιακός επικράτησε του Καμπανιακού με 0-1.Στο παιχνίδι που άρχισε με της δυο ομάδες να ψάχνουν τα πατήματά τους,να γίνονται πολλά λάθη στον χώρο του κέντρου
μετά το 10λεπτο έγινε πιο γρήγορο και είδαμε και κάποιους καλούς συνδυασμούς.
Περισσότερη ώρα κατοχή για τον Καμπανιακό αλλά μέχρι έξω από την μεγάλη περιοχή του τερματοφύλακα Τόλιου.
Δυο καλές φάσεις από μια για κάθε αντίπαλο στο 24΄για τον Καμπανιακό οταν ο Ταχματζίδης εκτέλεσε φάουλ και απέκρουσε ο Τόλιος εκπληκτικά, και μια στο επόμενο λεπτό όταν ο Γκούρτσας από κοντά με κεφαλιά προσπάθησε να παραβιάσει την εστία του Κηπουρού αλλά ο έμπειρος τερματοφύλακας του Καμπανιακού απέκρουσε ενστικτωδώς.
Το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου με τους γηπεδούχους να είναι ελαφρώς καλύτεροι.
Με αλλαγές ξεκίνησαν και οι δυο ομάδες το δεύτερο ημίχρονο και στην συνέχεια γινόντουσαν συνέχεια αλλαγές ώστε να μην δούμε καλό ποδόσφαιρο και από της δυο ομάδες.
Στο 76 έχουμε το γκολ για τους φιλοξενούμενους με τον Ιτζιο με σουτ μέσα από την περιοχή.
Τελικό 0-1 και σίγουρα χρήσιμα συμπεράσματα για τους δυο προπονητές.