oxonos

August 13, 2015

Αξιός Ανατολικού-Ολυμπιακός Κυμίνων 2-3(vid)

Σ ένα πάρα πολύ ωραίο παιχνίδι που έγινε στο Ανατολικό παρουσία αρκετών φιλάθλων που έμειναν απόλυτα ευχαριστημένοι  από το θέαμα που προσέφεραν οι δυο ομάδες,ο Ολυμπιακός Κυμίνων κέρδισε τους γηπεδούχους με σκορ 2-3.
Οι Κυμινιώτες ξεκίνησαν πολύ καλύτερα από τους γηπεδούχους και μέχρι το 25΄ ήταν κυρίαρχοι του παιχνιδιού,πέτυχαν ένα γκολ με τον Σαλαχίδη είχαν 2 δοκάρια και 2-3 πολύ καλές φάσεις για γκολ.
Το διάστημα αυτό οι γηπεδούχοι έδειχναν να μην μπορούν να ακολουθήσουν των ρυθμό των κόκκινων.
Σε οργανωμένη αντεπίθεση φθάνουν στην ισοφάριση με τον Τσαπαρδάκη 1-1 αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Στην επανάληψη πάλι ο Ολυμπιακός είχε μια ελαφρά υπεροχή καθώς οι γηπεδούχοι ήταν πιο ανταγωνιστικοί.
Με ωραία κεφαλιά ο Μεσιάρης κάνει το 1-2 για να έρθει η ισοφάριση και πάλι με τον Τσαπαρδάκη με κοντινό πλασέ για τους γηπεδούχους.
Με την σέντρα γίνεται το τελικό 2-3 με τον Σοιλεμεζίδη.
Και οι δυο ομάδες έδειξαν ότι βαδίζουν στο σωστό δρόμο και ότι αναμένεται να πρωταγωνιστήσουν στις κατηγορίες τους.