May 17, 2015

Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου-Αναγέννηση Χαλκηδόνας 3-1(vid)

Ο Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου πήρε το ντέρμπι κορυφής με αντίπαλο την Αναγέννηση Χαλκηδόνας.Το ξεκίνημα του αγώνα βρίσκει τους φιλοξενούμενους να αιφνιδιάζουν
τους γηπεδούχους και να έχουν δοκάρι μόλις στο 3΄με τον Τσαλώνη.
Άλλη μια καλή ευκαιρία με τον ίδιο παίκτη 4΄αργότερα.
Οι πρωταθλητές άρχισαν να βρίσκουν τον ρυθμό τους και αφού πρώτα πήραν τον χώρο του κέντρου δημιούργησαν 2-3 καλές ευκαιρίες για ν ανοίξουν το σκορ.
Φτάνουμε στο 42΄και ο Πανόπουλος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0 σκορ με το οποίο τελείωσε το ημίχρονο.
Το δεύτερο ημίχρονο είχε μεγαλύτερο ενδιαφέρον το παιχνίδι απέκτησε γρήγορο ρυθμό,είχε δυνατές μονομαχίες,και οι φιλοξενούμενοι στο 58΄φτάνουν στην ισοφάριση.
Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Πανόπουλος ξαναχτυπά με σουτ έξω από την περιοχή κάνει το 2-1.
Το τελικό 3-1 και πάλι από τον ίδιο παίκτη στις καθυστερήσεις.
Δίκαιο το τελικό αποτέλεσμα απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα όπως είναι η Αναγέννηση.
 Μαζί θα δούμε της καλύτερες στιγμές και τα γκολ της συνάντησης.