May 30, 2015

Ελπίδες Χαλάστρας-Ελπίδες Ηλιούπολης 3-5(vid)

kampaniasports Με το Αγγλικό σκορ 3-5 τελείωσε το παιχνίδι στην Χαλάστρα μεταξύ των Ελπίδων Χαλάστρας και Ηλιούπολης.Οι γηπεδούχοι με πολλές αλλαγές στην σύνθεσή τους στο πρώτο ημίχρονο ήταν
εκτός ρυθμού κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι  και με σκόρερ τον Καραγκούνη στο 25΄ έκαναν το 0-1.
Δέκα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με τον Καλογιάννη,αλλά αμέσως μετά την σέντρα οι Ελπίδες Ηλιούπολης πετυχαίνουν γκολ με τον Μαραντίδη.
Ο ίδιος παίκτης κάνει το 1-3 στο 39΄ σκορ που κλείνει και το πρώτο ημίχρονο.
Μέχρι και το 70΄οι Ελπίδες Χαλάστρας είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού χωρίς ωστόσο να φτάσουν στο γκολ.
Στο 72΄από εκτέλεση κόρνερ και λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα γίνεται το 2-3.
Ο Μαραντίδης στο 80΄διαμορφώνει το σκορ σε 2-4
Ο Νικούδης ανεβάζει την διαφορά πετυχαίνοντας το πέμπτο γκολ της ομάδος του στο 84΄,για να μειώσει ο Καντζούρας σε 3-5 στο 86΄.
Πολύ καλό και ανοιχτό παιχνίδι χωρίς σκοπιμότητες παρακολούθησαν περίπου 70 φίλαθλοι.