March 15, 2015

Καμπανιακός-Εβρος Σουφλίου 1-1(vid)

Στην Χαλάστρα έγινε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι για το πρωτάθλημα της γ΄Εθνικής κατηγορίας μεταξύ του τοπικού Καμπανιακού και του Εβρου Σουφλίου.
Με την έναρξη του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι
προσπάθησαν να αιφνιδιάσουν τους φιλοξενούμενους και απείλησαν με τους Προβατίδη,Ραγκαβίνα,Χρήστου χωρίς να μπορέσουν να ανοίξουν το σκορ.
Μετά το πρώτο 10λεπτο η ομάδα από το Σουφλί άρχισε να κερδίζει έδαφος και να ισορροπεί το παιχνίδι.
Κίτρινη κάρτα στον Πόπτση στο 14΄.
Στο 35΄γίνεται το 0-1 όταν ο Ραγκαβίνας στην προσπάθειά του να αποκρούσει στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδος του.
Έτσι τελείωσε το ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ με 0-1.
Με το σκορ να είναι στο 0-1 οι γηπεδούχοι ξεκινούν το δεύτερο ημίχρονο δυνατά και στο 53΄ο Αντωνιάδης με έναν κεραυνό αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή φέρνει το ματς στα ίσια 1-1.
Οι γηπεδούχοι μετά την ισοφάριση ανεβάζουν κι άλλο την πίεση και φτάνουν εύκολα στην αντίπαλη εστία αλλά δεν καταφέρνουν να σκοράρουν αφού πότε ο Χρήστου και πότε ο Προβατίδης,Υψηλός,Ραγκαβίνας Σιδηρόπουλος,δεν σημαδεύουν σωστά.
Καθαρά αμυντική διάταξη για τους φιλοξενούμενους σ όλο το δεύτερο ημίχρονο και με λίγη τύχη πήραν έναν πολύτιμο βαθμό.
Καμπανιακός-Εβρος Σουφλίου 1-1