March 22, 2015

ΑΟ Καβάλας-Καμπανιακός 2-1(vid)

Όσοι περίμεναν να δουν ένα πραγματικό ντέρμπι στο Ανθή Καραγιάννη επαληθεύτηκαν αφού στο παιχνίδι του ΑΟ Καβάλας με τον Καμπανιακό,το ενδιαφέρον
κράτησε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.
Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αιφνιδιάσουν τους Χαλαστρινούς έφτασαν με αξιώσεις μπροστά στην εστία του Κηπουρού αλλά η καλύτερη φάση του πρώτου ημιχρόνου κατέληξε στο δοκάρι του εμπείρου γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.
Αντίθετα ο Καμπανιακός έβγαλε 2  3 πολύ καλές επιθέσεις χωρίς να μπορέσουν οι επιθετικοί του να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.
Αποτέλεσμα ημιχρόνου 0-0.
Αναγκαστική αλλαγή στο ημίχρονο του Δουρμούζη στην θέση του ο Υψηλός.
Στο 65΄ έχουμε το 1-0 μ ένα γκολ που ποτέ δεν μπήκε με τον Μπρατσιάνη(VIDEO).Έχουμε έντονες διαμαρτυρίες του Καμπανιακού και το παιχνίδι διακόπτεται για 6 λεπτά.
Στο 84΄γίνεται το 2-0 όταν ο Παντελίδης ύστερα από απόκρουση του Κηπουρού με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Στο 92΄ο Καμπανιακός μειώνει σε 2-1 με τον Χρήστου.
Ο ΑΟ Καβάλας πήρε μια δύσκολη νίκη και ελπίζει στην άνοδο.

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ (Κ. Ανυφαντάκης): Αθανασίου, Σταματόπουλος (57’ Μπατάνης), Βιτλής, Γκαρακλίδης, Μπάτζιος, Μκριτσιάν, Μπρατσιάνι (79’ Παντελίδης), Γαβριηλίδης, Κανούλας (87’ Κρυστάλλης), Διαμαντίδης, Μπαρέτας
ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Λ. Υφαντίδης): Κηπουρός, Κουντουράς, Τρικαλινός , Πόπτσης, Δουρμούσης (46’ Υψηλός), Χατζόπουλος, Κουκουλέκης, Αντωνιάδης, Χρήστου, Σαπανίδης (86΄Φοιτάς), Προβατίδης (83΄Σιδηρόπουλος)