oxonos

February 16, 2015

Α1 ΕΠΣΜ:Με το μάτι του kampaniasports

Ημέρα των φιλοξενούμενων θα μπορούσε να χαρακτηριστεί η 25η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΜ.
Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία και μάλιστα με αντίπαλο μακριά από της πρώτες θέσεις της βαθμολογίας για την πρωτοπόρο  ΑΠΕ Λαγκαδά που φαίνεται να έριξε στροφές αν και έχει δρόμο ακόμη το πρωτάθλημα(ΑΠΕ Λαγκαδά-Αστέρας Ραιδεστού 0-0).
Μοναδικός κερδισμένος της αγωνιστικής ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου που έστω και δύσκολα κέρδισε τον Παύλο Μελά με 3-2 και εξασφάλισε την δεύτερη θέση στην βαθμολογία.
Πατατράκ στην Θέρμη καθώς ο Θερμαϊκός προηγήθηκε νωρίς μόλις στο 10΄με τον Τρόκα,αλλά ο Αχιλλέας Τριανδρίας έκλεψε το τρίποντο στης καθυστερήσεις  με γκολ που σημείωσε ο Κωνσταντίνου,είχε προηγηθεί το γκολ της ισοφάρισης με τον Νικολαίδη στο 56΄.
Μια νίκη μια ισοπαλία έτσι πάει στα τελευταία παιχνίδια ο Μακεδονικός,αυτή την αγωνιστική είχε σειρά η νίκη και πέρασε από τον Μονόλοφο εύκολα με 0-3.
Στον Πεντάλοφο από ένα ημίχρονο είχαν οι δυο ομάδες Δόξα και Ολυμπιακός Κυμίνων που τελικά έμειναν στο στείρο 0-0.
Σπουδαίο τρίποντο για τον ΠΟ Μαλακοπής μέσα στον ΠΑΟΝΕ και τώρα συγκατοικούν στην ίδια θέση της βαθμολογίας.
Πέρασε από της Συκιές ο ΑΟ Καρδίας και βρίσκεται στο μέσον του βαθμολογικού πίνακα με προοπτική για κάτι παραπάνω.
Στο παιχνίδι δίχως αύριο η Ομόνοια Σίνδου κέρδισε εκτός έδρας τον ΓΣ Ηλιούπολης και με ανεβασμένο ηθικό θα υποδεχθεί στην επόμενη αγωνιστική την ομάδα που έχει ξεχάσει να χάνει τον Ολυμπιακό Κυμίνων στο γειτονικό ντέρμπι.
Αναπτέρωσε της ελπίδες παραμονής ο Ιάσων Αυγής με το τρίποντα μέσα στο Πολυδένδρι με σκορ 1-3.
Σ αυτή την αγωνιστική οι ομάδες πέτυχαν 22 γκολ εκ των οποίων τα 15 οι φιλοξενούμενοι.