December 13, 2014

Ομόνοια Σίνδου-Κεραυνός Αγγελοχωρίου 0-1(vid)

Την χειρότερη περίοδο των τελευταίων τριών χρόνων περνάει η Ομόνοια Σίνδου.Στο σημερινό παιχνίδι οι γηπεδούχοι κατώτεροι των περιστάσεων και παίζοντας
κακό ποδόσφαιρο στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού γνώρισαν την ήττα από τον Κεραυνό Αγγελοχωρίου με 0-1.
Το πρώτο ημίχρονο θα το χαρακτηρίζαμε σαν το χειρότερο ημίχρονο που έχουμε δει αυτή την σαιζόν.
Αρκεί να αναφέρουμε ότι στα πρώτα 45 λεπτά έγιναν δυο τελικές προσπάθειες από μια για κάθε αντίπαλο.
Τα πρώτα 15 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ανήκουν στους γηπεδούχους αφού ήταν ότι καλύτερο μας είχαν δώσει σ αυτό το παιχνίδι.
Μετά το 60΄οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και με οργανωμένες επιθέσεις απείλησαν την εστία του Δαλκίδη,
Στο 75΄γίνετε το 0-1 όταν από κοντά ο Γεροθανάσης πρόλαβε την έξοδο του Δαλκίδη και με κεφαλιά πέτυχε το μοναδικό τέρμα του παιχνιδιού.
Καμία ουσιαστική αντίδραση από τους γηπεδούχους στα τελευταία λεπτά του αγώνα.
Καλύτερη ομάδα ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου πήρε δίκαια μια μεγάλη νίκη.