December 14, 2014

Εθνικός Αγιονερίου-Καμπανιακός 0-0(vid)

Σ ένα παιχνίδι που κράτησε το ενδιαφέρον μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Εθνικός και Καμπανιακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0.
Με αναγνωριστικό παιχνίδι ξεκίνησαν και οι δυο αντίπαλοι με τον Εθνικό να απειλή πρώτος την εστία του Κηπουρού.
Όταν ο τερματοφύλακας του Καμπανιακού απέκρουσε σε κόρνερ δυνατό σουτ που είχε κατεύθυνση το γάμα της εστίας του στο 18΄.
Μοναδικό τετ α τετ για τον Καμπανιακό με τον Χρήστου να πλασάρει τον αντίπαλο τερματοφύλακα και η μπάλα να φεύγει άουτ στο 27΄.
Αδυναμία του τερματοφύλακα του Εθνικού να διώξει την μπάλα ο Υψηλός κερδίζει την κόντρα αλλά στην συνέχεια δεν καταφέρνει να στείλει την μπάλα στο κενό τέρμα στο 40΄.
Τελευταία μεγάλη ευκαιρία για τον Καμπανιακό στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου όταν από κοντά ο Χατζόπουλος με δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα άουτ 46΄.
Στο δεύτερο ημίχρονο μέχρι το 60΄ όταν και ανατράπηκαν οι ισορροπίες λόγου της αποβολής του Πόπτση με δεύτερη κίτρινη κάρτα το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο.
Μετά την αποβολή οι γηπεδούχοι αναθάρρησαν και αρχίζουν να πιέζουν την άμυνα του Καμπανιακού.
Όσους τρόπους επίθεσης και εάν δοκίμασαν οι γηπεδούχοι βρήκαν απάντηση από τον μεγάλο Χαλαστρινό τερματοφύλακα ΦΩΤΗ ΚΗΠΟΥΡΟ που κράτησε την εστία του ανέπαφη με εξαιρετικές επεμβάσεις.
Οι αλλαγές που έκανε ο Λ.Υφαντίδης δεν βοήθησαν στο να ανακόψουν την επιθετικότητα των γηπεδούχων. Παίζοντας με παίκτη παραπάνω από το 60΄προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν την κούραση των παικτών του Καμπανιακού (έπαιξαν παράταση την Τετάρτη στην Καβάλα) έφτασαν σε πολύ καλές θέσεις για κάποιο γκολ αλλά η εξαιρετική εμφάνιση του Κηπουρού τους απέτρεψε να σκοράρουν.
Δεύτερη κόκκινη για τον Καμπανιακό στις καθυστερήσεις ο Τζεβελέκης με δεύτερη κίτρινη,
Τελικά οι ομάδες πήραν από ένα βαθμό με πολλά παράπονα από την διαιτησία του Κου Τσαπάρα.

Απαράδεκτες συνθήκες για τους δημοσιογράφους στο Δημοτικό γήπεδο του Κιλκίς.
Με μεγάλη δυσκολία σας μεταφέρουμε εικόνες του αγώνα.